fbpx

Bliźniaczki rozdzielone tuż po narodzinach odnalazły się po 33 latach

Siostry Amanda Dunford i Katey Bennett urodziły się w Korei Południowej, są bliźniaczkami, ale zostały rozdzielono je tuż po narodzinach.

Bennet została znaleziona w koszu na schodach sierocińca, a Dunford podrzucono obok domu ulicznego sprzedawcy. Dziewczynki zostały adoptowane przez dwie amerykańskie rodziny i zamieszkały w różnych regionach USA.

Dunford cały czas żyła ze świadomością, że może mieć siostrę. Dowiedziała się o tym od swoich przybranych rodziców, którzy oznajmili kobiecie, że jej siostra została również adoptowana. Niestety była to jedyna informacja, jaką na ten temat posiadała. Z tego powodu Dunford zdecydowała się zrobić testy DNA i przesłać je serwisowi 23andMe, który specjalizuje się w odnajdowaniu zaginionych członków rodziny. Dzięki temu, odnalazła swojego dalekiego kuzyna, jednak w dalszym ciągu nie wiedziała nic o swojej siostrze. Nie traciła jednak nadziei.

Sytuacja nagle się zmieniła, gdy Bennet w ubiegłym roku zdecydowała się na podobne testy. Szybko okazało się, że jej DNA w 100 procentach pokrywa się z DNA innej osoby, która była już w bazie danych. Do wyników dołączono informację o „identycznej siostrze bliźniaczce”. Po otrzymaniu tej wiadomości Bennet postanowiła napisać do Dunford. Bliźniaczki, które nie widziały się od 33 lat, nawiązały kontakt.

Okazało się, że siostry, mimo tego że dorastały osobno, mają podobne doświadczenia i upodobania. Obie nie zdały egzaminów z algebry w tym samym roku, obie też zaliczyły egzamin na prawo jazdy za drugim razem. Moją podobne upodobania co do jedzenia, oraz innych codziennych czynności.

Źródło: dailymail.co.uk, fot. facebook

Dodaj komentarz