fbpx

Foto-pułapki w Łodzi namierzają wyrzucających śmieci

Ponad 30 foto-pułapek pomaga w walce z procederem nielegalnego wyrzucania śmieci. Urządzenia montowane w łódzkich lasach i na terenach zielonych zakupione zostały w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Straży Miejskiej. Dzięki nim udało się już ukarać osoby nielegalnie wyrzucające odpady.

– Nie ma zgody na zanieczyszczanie terenów, które są naszym wspólnym dobrem. Dla śmiecących nie będzie taryfy ulgowej. Sprawy trafią do sądu, posypią się również mandaty. Tym bardziej że foto-pułapki są tylko jednym z narzędzi do wykrywania sprawców zaśmiecania miasta – powiedział Patryk Polit, komendant Straży Miejskiej.

Fotopułapki na terenie Łodzi działają przez 24 godziny na dobę. Uruchamiają się w chwili, kiedy wykryją ruch. W okresie dwóch tygodni jedno urządzenie potrafi zrobić nawet 7 tysięcy zdjęć, które później strażnicy miejscy przeglądają i na ich podstawie identyfikują osoby wyrzucające śmieci na dzikie wysypiska. Takie miejsca wymagające uprzątnięcia można zgłaszać do Oddziału Oczyszczania Miasta WGK mailowo lub telefonicznie.

Osoba, która nielegalnie wyrzuca śmieci, może otrzymać mandat w wysokości 500 złotych. Istnieje też możliwość, w skrajnych przypadkach, do zgłoszenia sprawy do sądu. Straż Miejska w Łodzi jednocześnie nakazuje sprawcy uprzątnięcie zaśmieconego terenu.

One thought on “Foto-pułapki w Łodzi namierzają wyrzucających śmieci

Dodaj komentarz