fbpx

Nowa szkoła w Wietnamie ma ogromny ogród na dachu i uczy zrównoważonego rozwoju

 

Szkoła ta mieści się w Dong Nai, blisko Ho Chi Min City i ma 3800m2. Poza zwykłymi lekcjami oferuje dodatkowo specjalne zajęcia  z ogrodnictwa i zrównoważonego rozwoju, na których uczniowie mogą korzystać z ogrodów dostępnych na terenie nieruchomości.

Architektoniczne i mechaniczne sposoby oszczędzania energii są tu stosowane kompleksowo. Jest zielony dach i sterowane komputerowo betonowe żaluzje zapewniające cień, są używane materiały recyklingowe, recykling wody, podgrzewanie wody przy użyciu kolektorów solarnych i jeszcze więcej.  Wymienione rozwiązania są tu stosowane w sposób widoczny dla dzieci, aby uświadomić im ważną rolę edukacji dotyczącej zrównoważonego rozwoju – powiedział Vo Trong Noghia.

indeks

Szkoła liczy obecnie 500 uczniów, których rodzice pracują w pobliskiej fabryce obuwia.

„Wietnam to kraj historycznie rolniczy, ale zmienia się w kierunku ekonomii opartej na produkcji, co odbija się na środowisku.  Gwałtowna urbanizacja pozbawia wietnamskie dzieci zielonych terenów i placów zabaw, a w konsekwencji tego – kontaktu z naturą. Rolnicze Przedszkole zostało utworzone po to, by zmniejszyć ten problem. Dach szkoły obniża się w kierunku dziedzińca – zapewnia to łatwy dostęp do wyższego poziomu i ogrodów warzywnych na szczycie. Jest to miejsce, gdzie dzieci uczą się jak ważne jest rolnictwo i odzyskanie łączności z naturą” jak wyjaśnił Vo Trong Noghia.
Vietnam-Garden-School-3

Budynek szkoły jest również wyposażony w panele słoneczne i inne rozwiązania wdrażające przyświecającą jej filozofię zrównoważonego rozwoju  w życie.

Źródło: upriser.com

Opracowała: Erikhaa

 

Dodaj komentarz