fbpx

Dlaczego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń online?

Kupowanie polisy na życie przez Internet? Tak, to możliwe! Okazuje się, że wybierając taką opcję wykupienia ubezpieczenia, prawdopodobnie wydasz mniej pieniędzy. Wystarczy, że skorzystasz z intuicyjnej porównywarki polis online. Jak to możliwe, że wybierze ona dla ciebie ubezpieczenie dopasowane do twoich potrzeb? I jakie są jej zalety? Zdradzamy, dlaczego wykupienie polisy online po prostu ci się opłaca.

Porównywarka ubezpieczeń – czym jest i w jaki sposób działa?

Rynek ubezpieczeń kwitnie – towarzystwa ubezpieczeniowe co rusz proponują nowe warianty polis, rozszerzają ich zakres, a nawet tworzą promocyjne oferty. Chcąc się ubezpieczyć, masz setki możliwości. Aby ułatwić ci wybór odpowiedniej polisy, powstały porównywarki online.

To aplikacje webowe zaprojektowane z myślą o intuicyjnej obsłudze i szybkim działaniu. Wchodząc na stronę przeglądarki, zobaczysz formularz. Będą w nim znajdować się zrozumiale opisane pola, w których należy uzupełnić lub zaznaczyć:

  • jaki zakres ubezpieczenia cię interesuje – możesz zaznaczyć, że chcesz wykupić polisę gwarantującą wypłatę odszkodowania w przypadku pobytu w szpitalu, śmierci, uszczerbku na zdrowiu, poważnego zachorowania czy z cesją na bank;
  • na jaką kwotę chcesz się ubezpieczyć – będzie to tzw. suma ubezpieczenia. Jest to całkowita kwota, którą otrzymają beneficjenci polisy lub twoi spadkobiercy po twojej śmierci. W przypadku np. złamania nogi czy wstrząsu mózgu odszkodowaniem jest konkretny (wskazany w umowie) procent tej sumy;
  • twoje dane – datę urodzenia, wykonywany zawód i kod pocztowy.

Gdy wypełnisz formularz, na ekranie monitora wyświetlą ci się oferty towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób możesz porównać proponowane przez nich ceny i warunki polis. Natomiast gdy wybierzesz najlepszą opcję dla siebie, sprawnie zawrzesz umowę ubezpieczenia online.

Porównywarka ubezpieczeń, czyli twój prywatny agent ubezpieczeniowy

Masz zamiar iść do biura agenta ubezpieczeniowego, by wykupić polisę na życie? Stop, zatrzymaj się! Być może robisz poważny błąd, który będzie kosztować cię płacenie wysokiej składki ubezpieczenia. Dlaczego poszukiwania polisy warto prowadzić za pomocą porównywarki online?

Po pierwsze – najlepsze warunki w najatrakcyjniejszej cenie

Kiedy przyjdziesz do agenta, to poprosi cię on o twoje dane i zapyta cię, czego oczekujesz. Pytania, które zada, będą podobne do informacji wymaganych przez porównywarkę internetową. Następnie agent przedstawi ci kilka ofert – jednak będą to polisy tylko od takich firm, z którymi on współpracuje. Może być ich zaledwie kilka. Natomiast porównywarka pozwoli ci wyszukać np. kilkanaście ofert ubezpieczycieli.

Będziesz w jeszcze gorszej sytuacji, jeśli wybierzesz się bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej. Być może jej pracownik zaprezentuje ci kilka opcji polis, ale nie będziesz mieć porównania, czy być może inne towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma dla ciebie lepszych warunków.

Porównywarki ubezpieczeń powstały właśnie po to, aby wyeliminować takie sytuacje. Dzięki nim porównasz:

  • jakie warunki i zakres ochrony ma kilka lub kilkanaście polis – dowiesz się, ile pieniędzy dostaniesz za pobyt w szpitalu, w przypadku poważnej choroby i ile otrzyma wskazana przez ciebie osoba po twojej śmierci;
  • ceny – i to także ich wysokość w stosunku do proponowanego zakresu ochrony.

Efekt? Znajdziesz złoty środek. Będzie nim polisa spełniająca twoje oczekiwania, jeżeli chodzi o twoje finanse i potrzeby. Wybierzesz polisę o zakresie ochrony, na którym ci zależy, i w możliwie najniższej cenie.

Po drugie – wygoda

Sterta papierów oraz irytujące składanie podpisów i parafowanie stron odchodzą w niepamięć. Dzieje się tak dlatego, że zarówno wiele spraw urzędowych, jak i prywatnych możesz załatwić online. Tak też stało się z ubezpieczeniami.

Kiedy porównywarka znajdzie najlepsze dla ciebie oferty, po prostu kliknij jedną z nich, a przeniesiesz się na stronę ubezpieczyciela. To za jej pomocą szybko otrzymasz i zawrzesz umowę. Cała procedura nie zajmie ci więcej niż kilkanaście minut, a formalności załatwisz, siedząc wygodnie w fotelu.

Po trzecie – oszczędność czasu i pieniędzy

Jeszcze do niedawna standardem było, że agent ubezpieczeniowy zapraszał do swojego biura, a nawet przychodził do swojego klienta. I dziś są tacy, którzy wolą wykupi polisę w placówce ubezpieczeniowej. Jednak za takie przyzwyczajenia słono się płaci. To porównywarka ubezpieczeń pozwala zaoszczędzić:

  • pieniądze – oferta online jest zwykle atrakcyjniejsza niż ta, którą proponuje agent;
  • czas – porównanie ubezpieczeń na życie i zdrowie trwa dziś kilka minut. Nie ma potrzeby, by wychodzić z domu i odwiedzać firmy ubezpieczeniowe. Nie trzeba też szukać informacji na stronach ubezpieczycieli. Dziś wszystko jest w jednym miejscu – na liście propozycji wyszukanych przez porównywarkę.

Nie ma wątpliwości, że rynek ubezpieczeń jest dziś wyjątkowo przystępny dla klienta. Możliwość porównania ofert polis na życie, to znaczne ułatwienie dla tych, którzy chcą jak najlepiej zadbać o swoją przyszłość i zrobić to bez szkody dla swojego portfela.

Dodaj komentarz