fbpx

Przeżył „hiszpankę”, przetrwał wojnę i… pokonał koronawirusa. Poznajcie niesamowitego 104-latka!

Mieszkający w Oregonie, 104-letni weteran, który brał udział w drugiej wojnie światowej, jest prawdopodobnie najstarszą osobą, która wyzdrowiała z zakażenia koronawirusem. Mężczyzna świętował fakt powrotu do zdrowia ze swoją rodziną, podczas swoich urodzin.

Bohaterem niniejszego artykułu jest Bill Lapschies, jeden z 15 mieszkańców Domu Opieki Weterana w Lebanon w stan Portland, u którego zidentyfikowano koronawirusa. Mężczyzna nie uskarżał się na żadne poważne objawy, wyzdrowiał po 20 dniach obserwacji.

Bill Lapschies przyszedł na świat w 1916 roku, dwa lat przed pojawieniem się pandemii grypy zwanej „hiszpanką”, która pochłonęła ponad 50 milionów osób. W czasie drugiej wojny światowej mężczyzna odbył służbę w amerykańskim wojsku na Aleutach.

Weteran świętował w środę wraz ze swoją rodziną powrót do zdrowia, połączony z obchodami 104 urodzin.

Uroczystość odbywała się oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, które obecnie obowiązują w Stanach Zjednoczonych. Jubilat został wyprowadzony na wózku inwalidzkim, ubrany w maskę i kapelusz weterana z II wojny światowej.

 – Czuję się całkiem dobrze jak na 104 lata. Zrobiłem to. Czuję, że jeszcze kilka urodzin przede mną  – mówił wzruszony w wywiadzie dla „The Oregonian”.

Źródło: The Oregonian

Dodaj komentarz