fbpx

Fenomen Ferra Erbognone. To jedyne włoskie miasteczko, gdzie nie odnotowano zarażenia koronawirusem

Miasto położone w Lombardii jest jednym we Włoszech, do którego nie dotarł COVID-19. Badacze zastanawiają się jak to możliwe, że Ferra Erbognone nie zostało zainfekowane.

Jak informuje serwis „Express” – naukowcy są zdumieni tym faktem, więc rozpoczęli badania, aby zrozumieć ten fenomen. Miasto leży około 45km na południe od Mediolanu, czyli niemalże w ognisku epidemii, a mimo to mieszkańcy są zdrowi i nikt nie ucierpiał z powodu koronawirusa.

W związku z tym naukowcy, by zrozumieć zaistniałą sytuację, poinformowali, że mieszkańcy do 2 kwietnia mają możliwość wykonania badania krwi. Testy są istotne, gdyż znaczna część mieszkańców to osoby powyżej 60 roku życia (a więc ci, którzy najbardziej narażeni są na zakażenie). Jak wyznaje Giovanni Fassima, burmistrz miasta, naukowcy otrzymali do tej pory 150 zgłoszeń. Natomiast w Ferrera Erbognone mieszka jedynie tysiąc osób.

Jak sygnalizuje burmistrz, który sam jest lekarzem: „Myślę, że to, że nie mamy żadnych przypadków, nie ma związku z genami, jesteśmy tacy sami jak wszyscy inni. Trzeba to zrzucić na karb przypadku. Widocznie nasi mieszkańcy zastosowali się do wszystkich restrykcji i środków ostrożności”. Według niego choroba u mieszkańców przebiegła bezobjawowo.

 

 

Opracowanie: Ilona Dziadek

Źródło:  wiadomości.onet.pl

Dodaj komentarz