fbpx

Kobieta zakażona COVID-19 urodziła zdrową dziewczynkę

Maleństwo przyszło na świat w Zgierzu, w województwie łódzkim. U rodziców dziecka testy wykazały zainfekowanie koronawirusem. Jednak Klara jest zdrowa i jej mama również czuje się dobrze.

To niebywale radosna wiadomość w tym czasie. W szpitalu w Zgierzu przyszła na świat dziewczynka, której rodzice zarażeni są koronawirusem. Według informacji profesora Oszukowskiego, maleństwo musi być izolowane od rodziców. Jednak marszałek województwa łódzkiego podkreślił, że personel dokonuje wszelkich starań, aby dziecko mogło usłyszeć głos matki. Dlatego Klara otrzymała nagranie z głosem mamy, a rodzice filmy oraz zdjęcia swojej pociechy.

Profesor szpitala informuje, że mała urodziła się poprzez cesarskie cięcie:  „Zaleceniem jest, że poród u kobiety zakażonej koronawirusem powinien odbyć się drogą cięcia cesarskiego. W tym przypadku zabieg nie jest prosty, bo odbywa się w kombinezonie, w potrójnych rękawiczkach, a więc musi być wykonany przez doświadczony zespół, który doskonale się rozumie. Przekazanie dziecka też musi odbyć się w taki sposób, by nie doszło do zakażenia już po porodzie. Wbrew pozorom to bardzo skomplikowany proces”.

Następnie dodaje: „To było wielkie przedsięwzięcie, do którego zespół całego szpitala przygotowywał się przez kilka dni. To wiele procedur, które konsultowaliśmy z konsultantami wojewódzkimi i krajowymi. Wszyscy zdaliśmy egzamin. To, że dziecko jest zdrowe jest największym sukcesem. System, który został stworzony sprawdza się i to jest sukces ochrony zdrowia”.

Pocieszające jest to, że stan zdrowia mamy Klary jest dobry, a po wyleczeniu koronawirusa będzie mogła uściskać swoje maleństwo.

 

Opracowanie: Ilona Dziadek

Źródło: polsatnews.pl

Foto ilustracyjne

Dodaj komentarz