fbpx

Otwarto nową atrakcję turystyczną w Małopolsce. To najwyższa wieża widokowa w Beskidzie Wyspowym

Wieża widokowa na szczycie góry Kamionna, otwarta w Małopolsce, stanowi najnowszą atrakcję dla turystów w regionie. Obiekt ten, będący najwyższą konstrukcją widokową w Beskidzie Wyspowym, ma wysokość 29 metrów. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy o powierzchni 64 metrów kwadratowych, skąd roztacza się widok na okoliczne krajobrazy, w tym Tatry.

Nowo otwarta atrakcja turystyczna w Małopolsce: Wieża widokowa na Kamionnej

Ta 29-metrowa wieża widokowa, zlokalizowana na górze Kamionna w Beskidzie Wyspowym, została niedawno udostępniona dla zwiedzających. Jest to wynik współpracy czterech sąsiadujących gmin oraz władz województwa małopolskiego.

Stalowa konstrukcja na wysokości 801 m n.p.m. jest najwyższym obiektem tego rodzaju w Beskidzie Wyspowym. Wieża, zakończona zadaszonym tarasem o powierzchni 64 metrów kwadratowych, pozwala na podziwianie otoczenia, które wcześniej było zakryte przez drzewa. Z tarasu można zobaczyć Pogórze Wiśnickie, Pogórze Rożnowskie, Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Gorce, Magurę Spiską, Tatry, Babią Górę, Pasmo Policy, Beskid Makowski, a nawet Kraków.

Na wieży zamontowano tablice z opisanymi panoramami, ułatwiające identyfikację widocznych punktów. Wieża na Kamionnej jest dostępna dla każdego, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną, dzięki dogodnemu dojściu. Można do niej dotrzeć krótkim spacerem zarówno z lokalnej drogi, jak i z górnej stacji wyciągu krzesełkowego w Laskowej-Kamionnej.

Władze lokalne uważają, że wieża stanie się kolejnym magnesem dla turystów w Beskidzie Wyspowym, regionie atrakcyjnym dla turystyki pieszej, rowerowej, konnej oraz narciarstwa. Coraz więcej osób wybiera to miejsce na cel swoich wycieczek.

 

Dodaj komentarz