fbpx

Jedyna stacja, której ekipa prezenterów na paraolimpiadę będzie składać się wyłącznie z osób z niepełnosprawnościami

Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie rozpoczną się już 4 marca 2022 r., niespełna dwa tygodnie po zakończeniu się igrzysk olimpijskich. Brytyjska stacja telewizyjna Channel 4 ogłosiła właśnie skład ekspertów i ekspertek, którzy będą relacjonować tamtejsze wydarzenia— wszystkie siedem osób, które zobaczymy na ekranie, to osoby z niepełnosprawnościami. Channel 4 stanie się tym samym pierwszą stacją telewizyjną, której ekipa prezenterów i prezenterek relacjonujących sportową imprezę będzie składać się wyłącznie z OzN.

W siedmioosobowym zespole prezenterów i prezenterek znajdą się osoby z bogatą sportową przeszłością oraz medialnym doświadczeniem. Odbywający się codziennie program ze skrótami najważniejszych wydarzeń igrzysk paraolimpijskich poprowadzi Ade Adepitan, były koszykarz na wózkach inwalidzkich i doświadczona osobowość telewizyjna. Program poranny poprowadzą natomiast były rugbista Ed Jackson (w 2017 r. uszkodził kręgosłup po skoku do wody) i parathriatlonistka Lauren Steadman. Reporterami i reporterkami będą natomiast emerytowana pływaczka paraolimpijska Ellie Robinson i 22-letni kierowca Billy Monger, który stracił obie nogi w wypadku samochodowym. Skład uzupełnią emerytowany narciarz Sean Rose oraz paraolimpijski kolarz Arthur Williams.

Channel 4 ma w czasie igrzysk paraolimpijskich zapewnić łącznie 80 godzin transmisji w TV oraz transmisje na kanale YouTube.

“To kamień milowy dla Wielkiej Brytanii i pokazanie zadowalającego postępu w reprezentacji osób z niepełnosprawnościami w radiofonii i telewizji” — powiedziała ministra zabezpieczenia socjalnego Wielkiej Brytanii, Thérèse Coffey.

Źródło: noizz.pl

Dodaj komentarz