fbpx

Największe gwiazdy bez makijażu. Tak wygląda piękna dojrzałość!

Moda na młodość wciąż trwa. Tendencja widoczna jest nie tylko na wielkim ekranie, ale również w świecie social mediów. Szczęśliwie, jest też wiele gwiazd, które nie boją się zdradzać, ile mają lat i na przekór współczesnej modzie pokazują się w wersji sauté – bez makijażu, Photoshopu i filtrów. Zobaczcie sami, jak pięknie wyglądają!

Popkultura a dojrzałość

Młodość. Doskonałość. Sława. Promują ją nie tylko modelki, producenci filmowi i twórcy programów rozrywkowych, ale również same gwiazdy. Choć czasy, w których twórcy filmowi wymagali od aktorek nienagannego wyglądu przeszły do historii, wiele sław wciąż boi się, że wraz z wiekiem przestaną dostawać angaż. Naciągnięte policzki, botoks wokół ust, lifting szyi i tony ciężkiego makijażu, który zakrywa niedoskonałości wciąż jest na porządku dziennym. Wystarczy włączyć popularny program rozrywkowy czy serial, aby przekonać się, że wiele aktorek decyduje się na radykalną formę zachowania młodości na dłużej. A twórcy filmowi obsadzając takie gwiazdy w pierwszoplanowych rolach niestety wzmacniają tendencję do sztucznego piękna. Efekt? Zniekształcona rzeczywistość i miliony zakompleksionych kobiet.

Wielkie nazwiska w wersji sauté

Szczęśliwie, jest też wiele gwiazd, które nie boją się zdradzać, ile mają lat i na przekór współczesnej tendencji, zamiast zakrywać wiek, pokazują się w wersji sauté – bez makijażu, bez Photoshopu i bez filtrów. Co więcej – właśnie te gwiazdy coraz częściej dostają więcej znaczących ról, ale również zyskują uznanie fanek wszystkich pokoleń. Dzięki Meryl Streep, Glenn Close, Jane Fondzie, Susan Sarandon czy Julianne Moore kobiety przestają bać się upływającego czasu. I co ważniejsze – widzą, że to naturalny proces życia, który nikogo nie omija.

Nawet gwiazdy takie Julia Robert czy Michelle Pfeiffer decydują się od czasu do czasu wrzucić na Instagram zdjęcia z domowych pieleszy – w piżamie, zwykłej koszulce, bez grama pudru i z rozwichrzonymi włosami. Na zdjęciach często widać zmarszczki, siwe kosmyki włosów i zwykłą, ludzką niedoskonałość. I wiecie co? To właśnie te zdjęcia dostają najwięcej polubień. Zobaczcie sami, jak piękna i naturalna potrafi być jesień życia.

 

bez makijażu
Glenn Close, 73 lata

Julia Roberts

bez makijażu
Susan Sarandon, 74 lata
bez makijażu
Michelle Pfeiffer, 62 lata

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ oraz na indywidualnych profilach gwiazd:

Susan Sarandon (@susansarandon) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Julianne Moore (@juliannemoore) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Meryl Streep (@merylstreep) Zdjęcia i filmy na Instagramie 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródła: Instagram oraz  Uroda (onet.pl)

One thought on “Największe gwiazdy bez makijażu. Tak wygląda piękna dojrzałość!

Dodaj komentarz