fbpx

Polka wykonała element, jakiego nie zrobił jeszcze nikt na świecie

Katarzyna Jurkowska-Kowalska, Gabriela Janik., Wiktoria Łopuszańska i Marta Pihan-Kulesza zajęły 22. miejsce w rywalizacji drużyn w mistrzostwach świata w gimnastyce sportowej, które odbywają się w Dausze. Pierwsza z naszych zawodniczek dodatkowo zapisała się w historii tej dyscypliny sportu.

W listopadzie 2014 roku zawodniczka Wisły Kraków została wyróżniona przez Komisję Techniczną Gimnastyki Sportowej FIG. Jej figura została włączona do Code of Points jako nowy element w ćwiczeniach wolnych. To był nowy podskok. W przepisach figuruje on jako szpagatowy do głowy z całym obrotem, ale jest przy nim adnotacja, kto wykonał go jako pierwszy na świecie. Nikt wcześniej nie wymyślił takiej figury.

Teraz krakowianka wykonała na mistrzostwach ewolucję, której do tej pory nie robił jeszcze nikt na świecie. To zeskok z saltem w tył i śrubą. Sędziowie ocenili go bardzo dobrze i od teraz przy tym zeskoku będzie adnotacja, kto wykonał jako pierwszy w historii.

“Jeszcze sama w to nie wierzę. Ale jest. Zrobiłam to… mój cel został osiągnięty …. zawody w Doha zapamiętam na długo, kolejny wielki sukces w mojej karierze” – napisała 26-latka na swoim profilu na Facebooku.

 

Źródło: sport.onet.pl

Foto: Facebook

Dodaj komentarz