fbpx

W Polsce powstała pierwsza wypożyczalnia choinek

Miliony choinek co roku jest wycinanych i trafia później na śmietnik. Tylko po to aby przez kilka dni ozdobić nasze mieszkania podczas świąt Bożego Narodzenia. Pewnym rozwiązaniem jest trzymanie drzewka w doniczce, ale wymaga to całorocznej opieki, czasu i miejsca, na co nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Idealna w tej sytuacja wydawałaby się wypożyczalnia, z której można by wypożyczyć żywe drzewko na święta. Takie firmy działają już w Wielkiej Brytanii, USA czy Kanadzie. W tym roku również warszawiacy mogą wynająć choinkę na święta, zamiast je kupować. Oferuje ona żywe drzewka w doniczkach: jodły kaukaskie, świerki zwyczajne i kłujące. Można je zamówić przez Internet, telefon czy na miejscu w wypożyczalni. Drzewko można odebrać osobiście lub zamówić dostawę do domu.

Jak zapewniają założyciele sklepu, koszt wynajmu jest niższy niż zakup choinki. Ceny wahają się od 36 zł za najmniejszy świerk zwyczajny, do 235 zł za ponad dwumetrowy świerk kłujący.

Dzięki wypożyczalni nie przyczyniamy się do bezmyślnego ścinania drzewek i działamy w zgodzie z naturą. Do domu dostajemy drzewko zadbane i ukorzenione, pochodzące z wiadomego źródła. Jeśli tylko zechcemy, możemy je odkupić i zasadzić. Dzięki tradycyjnej, zielonej choince a my możemy przeżywać piękne i pachnące święta

Po święcie Trzech Króli przedstawiciele firmy choinkę odbierają.  Należy przygotować ją do odbioru, zdjąć wszystkie ozdoby i światełka.

Źródło: wypozyczalniachoinek.eu

Dodaj komentarz