fbpx

Poznań: Znalazła torebkę pełną pieniędzy. Oddała ją straży miejskiej.

Do strażników z Piątkowa zgłosiła się kobieta z niecodziennym znaleziskiem. Mieszkanka osiedla Bolesława Śmiałego znalazła na ławce torebkę, w której było kilka tysięcy złotych.

Pani Aleksandra przechodząc przez osiedle Chrobrego w Poznaniu, zauważyła na ławce torebkę. Gdy zajrzała do środka, okazało się, że oprócz dokumentów, znajduje się tam spora ilość gotówki. W pobliżu nikogo nie było, więc postanowiła zanieść ją do pobliskiej siedziby straży miejskiej. Funkcjonariusze, którzy odebrali torebkę, przeliczyli gotówkę w obecności pani Aleksandry. W niewielkiej damskiej torebce było dokładnie 8200 zł, a także dowód osobisty, legitymacja emeryta-rencisty, przekazy pocztowe oraz Karta Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wszystkie dokumenty wystawione były na tę samą osobę, która najprawdopodobniej przez roztargnienie zostawiła torebkę na ławce. Strażnik poinformował panią Aleksandrę o prawach, jakie jej przysługują z tytułu “znaleźnego”, ale ona kategorycznie odparła, że niczego takiego nie oczekuje. Torebkę znalazła w ustronnym miejscu, bez świadków. Nie mogąc nikomu jej oddać, zaniosła ją do siedziby straży miejskiej.

Dodaj komentarz