fbpx

Już od przyszłych wakacji dojedziemy do Chorwacji pociągiem. Oto rozkład jazdy

Czeski RegioJet ogłosił niedawno wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki i Splitu w nadchodzące wakacje. Pociągi mają kursować do Chorwacji 3 razy w tygodniu.

Tamtejszy przewoźnik liczy na powtórzenie sukcesu z bieżącego roku, kiedy na trasie Praga -Split/Rijeka przewiózł niemal 100 tys. pasażerów.

Chociaż do faktycznego uruchomienia połączenia niezbędne są jeszcze formalne zgody, m.in. od Urzędu Transportu Kolejowego, to czeski przewoźnik przygotował już wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki.  Może to być więc dla wielu osób alternatywa do podróży samochodem czy samolotem. A oto szczegóły:

Połączenia odbywać się będą 3 razy w tygodniu: z Polski pociągi będą wyjeżdżały we wtorki, piątki i niedziele, a kursy powrotne są planowane w poniedziałki, środy i soboty. Czeski portal przypomina przy tym, że będzie to więc bardziej konserwatywny rozkład od tego ze stolicy Czech, gdzie w wakacje połączenie to jest realizowane z Pragi codziennie.

Co ciekawe na końcowym odcinku trasy (w miejscowości Ogulin na Chorwacji) dojdzie do rozłączenia wagonów – część z nich zawiezie pasażerów do Rijeki (planowany przyjazd o godz. 8.36), a reszta pojedzie do Splitu (planowany przyjazd o godz. 12.21). Jak wygląda powrót? Pociąg ze Splitu ruszy w dalszą drogę o godz. 15.30, a z Rijeki o godz. 18.35. Docelowo pociąg ma docierać do Krakowa o godz. 12.12.

 

 

Źródło: fly4free.pl

Foto ilustracyjne

 

2 thoughts on “Już od przyszłych wakacji dojedziemy do Chorwacji pociągiem. Oto rozkład jazdy

Dodaj komentarz