fbpx

Już od przyszłych wakacji dojedziemy do Chorwacji pociągiem. Oto rozkład jazdy

Czeski RegioJet ogłosił niedawno wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki i Splitu w nadchodzące wakacje. Pociągi mają kursować do Chorwacji 3 razy w tygodniu.

Tamtejszy przewoźnik liczy na powtórzenie sukcesu z bieżącego roku, kiedy na trasie Praga -Split/Rijeka przewiózł niemal 100 tys. pasażerów.

Chociaż do faktycznego uruchomienia połączenia niezbędne są jeszcze formalne zgody, m.in. od Urzędu Transportu Kolejowego, to czeski przewoźnik przygotował już wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki.  Może to być więc dla wielu osób alternatywa do podróży samochodem czy samolotem. A oto szczegóły:

Połączenia odbywać się będą 3 razy w tygodniu: z Polski pociągi będą wyjeżdżały we wtorki, piątki i niedziele, a kursy powrotne są planowane w poniedziałki, środy i soboty. Czeski portal przypomina przy tym, że będzie to więc bardziej konserwatywny rozkład od tego ze stolicy Czech, gdzie w wakacje połączenie to jest realizowane z Pragi codziennie.

Co ciekawe na końcowym odcinku trasy (w miejscowości Ogulin na Chorwacji) dojdzie do rozłączenia wagonów — część z nich zawiezie pasażerów do Rijeki (planowany przyjazd o godz. 8.36), a reszta pojedzie do Splitu (planowany przyjazd o godz. 12.21). Jak wygląda powrót? Pociąg ze Splitu ruszy w dalszą drogę o godz. 15.30, a z Rijeki o godz. 18.35. Docelowo pociąg ma docierać do Krakowa o godz. 12.12.

 

Aktualizacja:

Uruchomienie połączenia było planowane na początek czerwca, jedna k z powodów formalnych oraz sytuacji geopolitycznej najprawdopodobniej nie uda się w tym roku zrealizować projektu.

“Wnioski o dostęp do infrastruktury na te wakacje składało się w kwietniu 2021 r., kiedy jeszcze otwartego dostępu nie mieliśmy. Co więcej, zmieniająca się sytuacja międzynarodowa ma również niemały wpływ i na nasze działania biznesowe” — przekazało RegioJet

Przedstawiciele RegioJet przypominają o możliwości podróży pociągiem do Chorwacji z Pragi. Składy kursują przez Bratysławę i Zagrzeb do Rijeki i Splitu. Pierwszy pociąg odjeżdża w tym sezonie 3 czerwca 2022 r. W czerwcu i wrześniu pociągi kursują trzy razy w tygodniu. W lipcu i sierpniu — codziennie.

Nie wiadomo, czy pociąg z Polski do Chorwacji zostanie uruchomiony w przyszłym roku. Nowy, wstępny termin inauguracji połączenia to czerwiec 2023 r., ale przedstawiciele przewoźnika każą czekać na oficjalne komunikaty.

Źródło: fly4free.pl

 

2 thoughts on “Już od przyszłych wakacji dojedziemy do Chorwacji pociągiem. Oto rozkład jazdy

Dodaj komentarz