fbpx

22-letnia podporucznik sił powietrznych została Miss America 2024

Madison Marsh, 22-letnia podporucznik sił powietrznych oraz studentka prestiżowego wydziału polityki publicznej i administracji rządowej na Uniwersytecie Harvarda, została koronowana na Miss America 2024. Ten tytuł to kolejne osiągnięcie w jej imponującej karierze.

Konkurs Miss America 2024 odbył się w Orlando na Florydzie. Madison Marsh, która reprezentowała Kolorado, wyróżniła się spośród 50 innych kandydatek z różnych stanów oraz Dystryktu Kolumbii, zdobywając prestiżowy tytuł. Jej zwycięstwo jest historyczne, ponieważ jest pierwszym aktywnie służącym żołnierzem sił powietrznych, z tytułem Miss America.

View this post on Instagram

A post shared by Miss Colorado (@missamericaco)

Wkład w badania nad rakiem

Madison Marsh, pochodząca ze stanu Arkansas, po śmierci swojej matki Whitney Marsh w 2018 roku z powodu raka trzustki, założyła Fundację Whitney Marsh. Jako prezes fundacji zebrała ponad ćwierć miliona dolarów na badania nad nowotworami. Obecnie, jako stażystka na Harvard Medical School, zajmuje się badaniami wykorzystującymi sztuczną inteligencję do wykrywania nowotworów trzustki. Jej działania zostały docenione podczas transmisji konkursu, gdzie podkreślono jej zaangażowanie w kwestie społeczne.

Ujmującym faktem w życiorysie Madison jest to, że już w wieku 16 lat otrzymała licencję pilota. Poza życiem zawodowym i naukowym jej zainteresowania obejmują czytanie książek, gotowanie i oczywiście, latanie.

 

Dodaj komentarz