fbpx

Jeszcze bliżej gwiazd! Jedyny w Polsce nocleg w przezroczystej bańce znajduje się niedaleko Warszawy

Nocleg „w Bańce” to jedyne miejsce, w którym można spędzić noc w przezroczystej kuli.

Miękkie łóżko, nad głową piękne rozgwieżdżone niebo, do tego cisza i brak komarów. Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, z dala od zgiełku miasta, znajduje się takie miejsce.

Obiekt nazywa się „w Bańce” i znajduje się godzinę drogi samochodem z Warszawy. Ośrodek oferuje noclegi w luksusowych, przezroczystych namiotach w kształcie bańki mydlanej.

Na pomysł stworzenia takiego miejsca wpadł Ronald Dobroszk, syna Henryka, do którego należy teren.

Ronald jest podróżnikiem mieszkającym w Szwajcarii. To właśnie tam zaczerpnął inspiracji przebywając w takich bańkach. Później sam zaprojektował bańki, które możemy tutaj wynajmować – wyjaśnia Magdalena Wojtowicz, zarządca obiektu.

„W Bańce” powstało w ramach coraz popularniejszego trendu jakim jest „glamping”. Słowo to pochodzi od połączenia dwóch słów: „glamourous’” oraz „camping”. W skrócie – życie pod namiotem w luksusie.

Noc w przezroczystych namiotach w kształcie kuli wydaje się być idealną propozycją na spędzenie weekendu poza Warszawą i oderwanie się od miejskiego zgiełku. Można też zrobić komuś niespodziankę, nawet w tygodniu prosto po pracy zabierając w to wyjątkowe miejsce.

Tutaj znajdziemy to, czego brakuje nam – ludziom mieszkającym w mieście – mówi z uśmiechem Magdalena Wojtowicz.

Można obcować z naturą w komfortowych warunkach i pooddychać świeżym powietrzem, którego w stolicy – niestety – coraz mniej.

W ofercie noclegowej do wyboru mamy dwie bańki. Pierwszą z nich jest Bitcoin, czyli bańka, która jest częściowo przezroczysta i położona nad stawem. Druga z kolei to Zen – całkowicie przezroczysta, umiejscowiona wśród drzew i krzewów. Dzięki temu w pełni zachowana jest prywatność.

Obydwa „pokoje” oddalone są od siebie, tak aby goście wzajemnie sobie nie przeszkadzali. W bańkach znajdują się dwuosobowe, wygodne łóżka. Na wypadek zimnej nocy, do dyspozycji są specjalne koce podgrzewające i kaloryfery. W każdej bańce znajdują się także teleskopy, które umożliwią obserwowanie gwiazd z bliska. Co więcej, można także podziwiać piękny wschód słońca, bez opuszczania namiotu.

Źródło: instagram.com/wbance.pl

Dodaj komentarz