fbpx

Wakacje często oznaczają koniec życia, jakie znały. Ponad pół tysiąca internautów udowodniło, że można inaczej

Trwa wakacyjna kampania #wTrasieDaSię przeciwko porzuceniom psów, organizowana przez Karmimy Psiaki – ogólnopolską akcję pomocy bezdomnym zwierzętom. Ma ona na celu pokazanie, że można zaplanować i przeżyć wspaniałe wakacje z pupilem, a porzucenie go jest najgorszym możliwym rozwiązaniem. Już ponad pół tysiąca internautów udowodniło, że #wTrasieDaSię!
W odpowiedzi na problem porzuceń zwierzaków w miesiącach letnich, akcja Karmimy Psiaki wystartowała z kampanią społeczną #wTrasieDaSię, która ma na celu promowanie innych, lepszych rozwiązań na wakacje z psem.

Organizatorzy zachęcają osoby podróżujące ze swoimi czworonogami do inspirowania innych internautów poprzez wrzucanie na media społecznościowe zdjęć i filmików z wakacji z pupilem z hashtagami #wTrasieDaSię i #NiePorzucam.

Jak dotąd pojawiło się już ponad 500 publikacji właścicieli psów, którzy swoim przykładem pokazują, że porzucenie nie jest rozwiązaniem, że można inaczej, że #wTrasieDaSię. Dzielą się swoim doświadczeniem i opowiadają o praktycznych rozwiązaniach, które pozwalają pogodzić posiadanie psa z udanymi wakacjami
Akcję wspierają znani miłośnicy zwierząt – Joanna Jabłczyńska, Marcin Dorociński, Leszek Stanek, Kasia Tusk (Make Life Easier) oraz Iza i Piotrek – autorzy bloga Podróże z Pazurem – którzy od 2 lat są w nieprzerwanej podróży dookoła świata ze swoim kundelkiem Snupim.

Oprócz angażowania się w akcję na mediach społecznościowych, kampanię można się wesprzeć przekazując datek na rzecz porzuconych zwierzaków w schroniskach na www.karmimypsiaki.pl/wtrasiedasie. Na stronie powstaje także interaktywna mapa miejsc przyjaznych zwierzakom i miejsc, gdzie można zostawić pupila na czas wyjazdu. Obecnie znajduje się na niej ponad 100 psiolubnych punktów. W ramach kampanii organizowane są slajdowska podróżnicze, które dla właścicieli psów są okazją do wymiany doświadczeń. Organizatorzy stworzyli także serię tekstów edukacyjnych, które mają za zadanie ułatwić odbiorcom zaplanowanie wakacji z pupilem.

Akcja #wTrasieDaSię potrwa do końca sierpnia.

Dane Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wskazują, że w miesiącach letnich liczba zwierząt w schroniskach wzrasta co roku o 30 proc. W okresie urlopowym pies okazuje się problemem i wielu właścicieli decyduje się na najbardziej nieludzkie rozwiązanie – porzucenie. To jedna z form znęcania się nad zwierzętami. W świetle prawa jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Źródło: materiały prasowe
Fot. Iza Łysoń

One thought on “Wakacje często oznaczają koniec życia, jakie znały. Ponad pół tysiąca internautów udowodniło, że można inaczej

  • 8 sierpnia 2019 at 12:02
    Permalink

    Ale super akcja! Ja ze swoim psem podróżuję wszędzie. Gdzie nie pojadę, razem z nim zabieram ze sobą kawałek domu 🙂

    Reply

Dodaj komentarz