fbpx

Wystartował program “beczka+”. Nawet 5 tys. zł dopłaty dla łapiących deszczówkę

Od piątku mieszkańcy Wrocławia, którzy będą zbierać wodę deszczową, mogą się ubiegać o dopłaty. Wrocławski ratusz ogłosił start programu “Złap deszcz”.

Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska od 2 sierpnia mogą składać wnioski w Biurze Wody i Energii, o dofinansowanie inwestycji zbierającej wodę deszczową.

Miasto pokryje 80 proc. kosztów budowy każdemu, kto na własnym terenie zdecyduje się na założenie ogrodu deszczowego. Instalacja może być wykonana zarówno w pojemnikach jak i w gruncie.

Dofinansowaniu podlegają naziemne zbiorniki wolno stojące, zbierające deszczówkę z dachu. Można także wybudować studnie chłonną w postaci podziemnego zbiornika, czy muldę.

Program ma na celu ograniczenie nawet o połowę zużycia uzdatnionej wody pobieranej z miejskich wodociągów, odciążyć miejską kanalizację oraz zmniejszyć ryzyko miejskich powodzi i podtopień.

Jak podkreślają władze miasta, umiejętne wykorzystanie deszczówki niesie za sobą nie tylko działania proekologiczne, ale też ma zalety ekonomiczne.

Źródło: mobiwroclaw.nazwa.pl/CommList/files/zlap_deszcz.docx

 

One thought on “Wystartował program “beczka+”. Nawet 5 tys. zł dopłaty dla łapiących deszczówkę

  • 18 listopada 2019 at 21:11
    Permalink

    Dofinansowanie do zbiorników na deszczówkę to bardzo dobry pomysł i warto z niego skorzystać. Dobrze, że temat jest co raz częściej poruszany. Warto zapoznać się z wszystkimi możliwościami, które daje gromadzenie wody deszczowej, np wykorzystanie takiej wody do prania.

    Reply

Dodaj komentarz