fbpx

Startup pracuje nad urządzeniem, które ma wywoływać świadome sny

Istnieją techniki, które mają zwiększyć nasze szanse na świadomy sen. Wkrótce w tej sprawie może wspomóc nas technologia.

Rewolucja w świecie snów nadchodzi dzięki startupowi Prophetic, który pracuje nad innowacyjnym urządzeniem o nazwie Halo. To opaska na głowę, która obiecuje pomoc w kontrolowaniu treści naszych snów.

Eric Wollberg, dyrektor generalny Prophetic, który od młodych lat doświadcza świadomych snów, wierzy, że to urządzenie może otworzyć drzwi do niezwykłych duchowych doświadczeń przewyższających nawet wirtualną rzeczywistość. Wesley Louis Berry III, dyrektor ds. technologii w firmie, podkreśla szeroką gamę korzyści płynących ze świadomego śnienia, od leczenia zespołu stresu pourazowego, przez redukcję lęku, aż po poprawę nastroju, pewności siebie, zdolności motorycznych i kreatywności.

Chociaż Prophetic nie przypisuje swojemu urządzeniu zastosowań medycznych, firma współpracuje z Donders Institute, neuronaukowym ośrodkiem badawczym na Uniwersytecie Radboud w Holandii. Badania te koncentrują się na obserwacji aktywności mózgu osób świadomie śniących oraz na eksploracji technologii przez czaszkowych ultradźwięków skupionych (TUS), która jest kluczowa dla działania urządzenia. TUS umożliwia interakcję z aktywnością nerwową z niezwykłą precyzją.

The Halo ma stymulować korę przedczołową użytkownika skupionymi ultradźwiękami, co przyczynia się do osiągania stanu świadomego snu. Jak tłumaczy Nico Adelhöfer z Donders Institute, idealny scenariusz zakłada, że użytkownik nie odczuwa obecności urządzenia, a jedynie doświadcza subtelnych zmian w swoich snach, które wydają się naturalne. Parametry urządzenia pozwalają na kontrolowanie kierunku tych zmian, prowadząc do świadomego snu pełnego percepcyjnego zanurzenia.

Firma ma nadzieję, że Halo przyczyni się do głębszego zrozumienia snów i świadomości, a także pozwoli użytkownikom na kształtowanie swoich doświadczeń sennych, wzbogacając tym samym ich życie. Premiera urządzenia zapowiedziana jest na rok 2025, co budzi ogromne zainteresowanie i ciekawość zarówno wśród naukowców, jak i entuzjastów świadomego snu.

Z pewnością odkrycie, które ma potencjał przekształcenia naszego rozumienia snów i naszej kontroli nad nimi, otwiera nowe możliwości eksploracji umysłu ludzkiego i jego tajemnic. Czy Halo stanie się kluczowym narzędziem w tej podróży? Przyszłość pokaże.

Źródło: cnbc.com

Dodaj komentarz