fbpx

Polski strongman kontra samolot F16! Kto wygrał?

Weteran misji w Afganistanie i strongman, Karol „Kołacz” Kołaszewski, podjął się niecodziennego wyzwania — próby przeciągnięcia w pełni zatankowanego myśliwca F-16, ważącego 20 ton. Wydarzenie to zostało nagłośnione na Twitterze przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W piątkowy poranek Dowództwo Generalne opublikowało na swoim profilu intrygujący wpis, zapowiadając pojedynek.

  • Siłacz Karol „Kołacz” Kołaszewski vs F-16! Czy Karol przeciągnie w pełni uzbrojony i zatankowany samolot? Dowiecie się już dziś! Ps. Samolot waży blisko 20 ton. Komu kibicujesz? – napisano na profilu Dowództwa Generalnego w piątek przed południem, zachęcając do śledzenia losów pojedynku.

Wynik tej niezwykłej rywalizacji został ujawniony kilka godzin później. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych pogratulowało Karolowi, ogłaszając jego zwycięstwo. Udostępnili również nagranie z wydarzenia, na którym widać, jak „Kołacz” z powodzeniem przeciąga myśliwiec F-16.

Kołaszewski, członek „Kołasz Team”, to nie tylko zawodnik strongman w mistrzostwach Polski, Pucharach Polski czy wojewódzkich igrzyskach LZS, ale także zasłużony żołnierz. Służył w 8. Pułku Przeciwlotniczym, uczestniczył w misji w Afganistanie. Specjalizuje się w przeciąganiu lub pchaniu ciężkich pojazdów i maszyn, zajmując obecnie 5. miejsce w ogólnopolskim rankingu strongmanów.

Dodaj komentarz