fbpx

Cała Polska cicho czyta! Tak wyglądało bicie rekordu

800 osób i wspólne czytanie książek w jednym miejscu. W ramach akcji „Przerwa na czytanie” rzeszowska szkoła podstawowa zachęcała młodzież do sięgania po ulubione powieści.

Akcja „Przerwa na czytanie”, która odbyła się 27 października 2022 r. miała zachęcić uczniów do sięgania po książki – nie tylko w domu, ale również w przerwach między lekcjami. Inicjatywa powstała w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Intencją twórców było pokazanie, że czytanie może być ciekawe, angażujące a przede wszystkim jest czynnością służącą socjalizacji. W Szkole Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Rzeszowie w akcji wzięło udział aż 800 osób. Wspólnemu czytaniu towarzyszyły konkursy i zabawy, a wybrani uczniowie przebrali się za ulubionych bohaterów.

Ok. 10.00 rano, uczniowie wraz z kadrą przystąpili do bicia rekordu w cichym czytaniu – akcja trwała 10 minut i zakończyła się sukcesem. Ale rzeszowska szkoła podstawowa to nie jedyna placówka, która zaangażowała się w propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. Do akcji „Przerwa na czytanie” przyłączyły się szkoły i biblioteki z całej Polski, w tym: Poznań, Opole, Gorzów, Warka, Nowy Targ, Andrychów, Jasło, Miastko i wiele innych.

Inicjatywa cieszyła się wielką popularnością, o czym świadczą zdjęcia zamieszczane przez szkolne placówki w social mediach. Fotografie pokazują, że w czytanie zaangażowali się zarówno nauczyciele, dyrekcja szkoły, licealiści, jak i najmłodsi uczniowie. Przy takim zaangażowaniu, rynek wydawniczy i biblioteki publiczne w Polsce z pewnością skorzystają!

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Kurier Rzeszowski

 

 

 

Dodaj komentarz