fbpx

Takie rzeczy tylko w Hiszpanii. Cała wioska w cenie kawalerki!

Takie rzeczy tylko w Hiszpanii. Cała wioska w cenie kawalerki została wystawiona na sprzedaż!

Salto de Castro to malowniczo położona wioska w północno-zachodniej Hiszpanii niedaleko granicy z Portugalią. Jej powierzchnia to około 6 tys. metrów kwadratowych. Mimo urokliwych przyjemnego klimatu, górskich widoków i licznych obiektów, w miejscowości nikt nie mieszka. Ze względu na odległość od dużych miast wioska jest opuszczona od ponad 30 lat.

Reprezentant właściciela wioski Ronnie Rodriguez poinformował, że jego mocodawca chciałby, aby to miejsce znowu zaczęło tętnić życiem. Pierwotna cena sprzedaży była zbyt wysoka dlatego teraz wioska została wystawiona na sprzedaż za 227 tys. funtów, czyli ponad 1,2 mln złotych. To tyle, ile kosztuje mieszkanie w centrum Warszawy lub kawalerka w Madrycie. W Salto de Castro znajdują się 44 domy, hotel, kościół i basen

Oferta wzbudziła duże zainteresowanie kupców z Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii i Rosji – podają hiszpańskie media. Salto de Castro zostało zbudowane z myślą o pracownikach firmy produkującej energię elektryczną, którzy w latach 50. budowali tam zbiornik.

 

Źródło: polsatnews.pl

One thought on “Takie rzeczy tylko w Hiszpanii. Cała wioska w cenie kawalerki!

  • 14 listopada 2022 at 19:19
    Permalink

    “Jej powierzchnia to około 6 tys. metrów kwadratowych.” To jak 2 średniej wielkości działki budowlane…

    Reply

Dodaj komentarz