fbpx

W Małopolsce powstanie nowa atrakcja turystyczna

Platforma widokowa na Łopieniu, najnowszy projekt turystyczny w regionie Małopolski, zapowiada się jako wyjątkowa atrakcja w krajobrazie Beskidu Wyspowego. Inicjatywa ta, zakładająca powstanie stylizowanego na molo obiektu na obszarze administracyjnym Tymbarku, ma być pionierskim przedsięwzięciem w tej części gór. Entuzjaści trekkingu górskiego oraz wielbiciele malowniczych widoków znajdą tu bez wątpienia miejsce spełniające ich oczekiwania.

Platforma  widokowa na górze Łopień. Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce

Małopolska nieustannie wzbogaca się o kolejne atrakcje turystyczne, które mają szansę przyciągnąć szerokie grono odwiedzających. Z inicjatywy gminy Tymbark zostanie uruchomiona pierwsza w Beskidzie Wyspowym platforma widokowa. Obiekt zostanie wybudowany na szczycie Łopienia (961 m n.p.m.) i zaprojektowany w taki sposób, aby harmonijnie wtopić się w krajobraz górski, nie zakłócając przy tym widoków z doliny.

“Budowa tego obiektu otworzy nowe możliwości rozwoju turystycznego w rejonie Góry Łopień, choćby po przez utworzenie w najbliższej przyszłości ścieżki turystyczno-przyrodniczej oraz górskich ścieżek rowerowych, których początek będzie znajdował się przy miasteczku ruchu drogowego. Już dziś można wykorzystać istniejący czarny szlak turystyczny, do komunikacji z nową atrakcją regionu”– informuje gmina Tymbark.

Rozwój turystycznej infrastruktury w tej miejscowości nie zwalnia tempa, z nowościami takimi jak park rowerowy, ścieżka rowerowa prowadząca do Podłopienia i Piekiełka, inhalatorium solankowe oraz park nazwany imieniem Zofii Turskiej.

Dodaj komentarz