fbpx

Polacy mistrzami świata w zawodach bodypaintingu

Marian Folga i Wiktoria Wędzicha osiągnęli sukces, zdobywając tytuł Mistrzów Świata w kategorii UV Show na 26. edycji World Bodypainting Festival w Klagenfurt am Wörthersee, Austrii. Ta wygrana stanowi ważny moment w karierze tych artystów z Jaworzna, którzy mogli liczyć na wsparcie zespołu Dyemotion.

Marian Folga, który wcześniej zajął 3. miejsce w tych samych zawodach, określił to doświadczenie jako najbardziej wymagające z dotychczasowych. Wiktoria Wędzicha, zdobywając doświadczenie na arenie międzynarodowej, również poczuła ogromną satysfakcję z tego osiągnięcia. Ich współpraca jest wyjątkowa, ponieważ Wiktoria rozwinęła swoje umiejętności pod okiem Mariana.

W mistrzostwach, gdzie rywalizują artyści z całego świata, prezentując różnorodność swoich kultur, tematem tegorocznym było „Welcome to Wonderland” („Witamy w krainie czarów”). Marian i Wiktoria zdecydowali się na poważniejsze podejście do tematu, tworząc dzieło, które porusza problem depresji jako choroby współczesności, ukazując ucieczkę człowieka do świata walki z własnymi demonami.

Marian przygotowywał się również do innych kategorii, w tym bodypaintingu pędzlem i gąbką oraz facepaintingu. Jednak to wspólny występ z Wiktorią w kategorii UV Show, gdzie prezentacja była połączona z widowiskiem, przyniósł im zwycięstwo. W tej kategorii kluczowe było wsparcie teatru tańca Dyemotion, którego Marian jest dyrektorem. Spektakularny pokaz tancerek z zespołu przyczynił się do ich sukcesu.

Marian podkreśla, że sukces jest wspólny i należy również do Wiktorii Wędzichy, modelek Beaty Chowaniec i Ani Lorenc oraz tancerek Tatiany Sysak, Natalii Młynarz i Mai Stasiowskiej. Na zakończenie Marian życzy sobie i innym artystom wytrwałości w pokonywaniu artystycznych kryzysów, które mogą nadejść niespodziewanie.

Dodaj komentarz