fbpx

Szesnastolatek zarobił 3 miliony dolarów. Wygrał turniej w grę komputerową

16-letni Kyle Giersdorf został indywidualnym mistrzem świata w grze Fortnite. Nastolatek otrzymał nagrodę w wysokości 3 mln dolarów – czyli ok. 11,5 mln złotych. W finałach brali również udział zawodnicy z Polski.

Pula nagród turnieju finałowego Fortnite World Cup wynosiła w sumie 30 mln dolarów. Uczestnicy turnieju musieli wcześniej przebrnąć przez kwalifikacje. W finałowych zmaganiach formatu solo i duo brało udział po 100 graczy – tyle ile maksymalnie może uczestniczyć w jednej rozgrywce w trybie Battle Royale.

W kategorii indywidualnej startowało również trzech zawodników z Polski – Maciej „teeq” Radzio (zajął 43. miejsce), Jarosław „JarkoS” Kaleta (52 miejsce.) oraz Łukasz „Luki” Król (82. miejsce). „Teeq” za zajęcie miejsca w pierwszej „pięćdziesiątce” otrzymał 100 tys. dolarów (384 tys. złotych), z kolei pozostali gracze po 50 tys. dolarów.

Rekordowa wygrana, ale tylko na chwilę

Na krótki czas pula nagród Fortnite World Cup Finals pobiła rekord wszech czasów w kategorii aren e-sportowych. Jednak już 20 sierpnia rozpocznie się turniej The International 2019 w grę Dota 2. Pula nagród – finansowana w głównej mierze przez wpłaty graczy – osiągnęła już ponad 30,9 mln dolarów.

Publiczność oglądająca finały Fortnite na popularnym serwisie streamingowym osiągnęła w szczytowym momencie ponad 1,3 mln widzów. Na YouTubie te same zmagania oglądało 500 tys. osób.

Fortnite jest wieloosobową grą dostępna na konsolach i komputerach. Najbardziej popularnym trybem rozgrywki jest „Battle Royale”. Gracze lądują na wyspie, na której muszą zaopatrzyć się w broń, amunicję i surowce. Zadaniem gracza jest przetrwanie i eliminacja innych graczy – wygrywa ten kto zostanie ostatni na „placu boju”. By przyspieszyć rozgrywkę, „bezpieczny” obszar planszy co kilka minut się zmniejsza.

 

Dodaj komentarz