fbpx

Marzenie wielu rodziców. Te buty rosną razem z dzieckiem!

Jeśli nie jesteś rodzicem, to być może nie jesteś świadom, że na etapie od malucha do nastolatka rodzice muszą sprawić swojememu dziecku ok. 15 par butów. A to generuje koszty, które mogą być problemem dla rodzin niezbyt zamożnych. Ale są też inne aspekty poza finansowymi, które trzeba wziąć pod uwagę. 

Na szczęście indyjski przedsiębiorca z Pune zaprojektował linię butów, które stopniowo rozciągają się wraz z wiekiem dziecka, intuicyjnie rozwiązując problem i ograniczając niepotrzebne odpady produkcyjne.

Buty o nazwie Aretto zostały zaprojektowane przez Satyajita Mittala i jego przyjaciółkę z dzieciństwa Krutikę Lal. Ich innowacyjne cholewki z dzianiny zostały zaprojektowane z zachowaniem wszystkich cech, jakie powinny posiadać porządne buty i które są marzeniem każdego rodzica:  trwałość, elastyczność i możliwość prania.

Przez pierwszych dziesięć lat swojego życia dzieci nie noszą odpowiednich butów  – powiedział The Better India Mittal, który zaprojektował buty Aretto, konsultując się z zainteresowanymi dziecięcymi podologami.

Do trzeciego roku zycia rozmiar stóp dzieci zmienia się co trzy miesiące. Potem potrzebujesz mniej więcej 15 rozmiarów zanim ukończą 9 lat, przed osiągnięciem ostatecznego rozmiaru stopy w wieku 13 lat. 

To, co wyjaśnili mu pediatrzy, to fakt, że dzieci mają szersze stopy niż dorośli, ze względu na to, że nie noszą butów tak często jak dorośli. Dziesiątki tysięcy zakończeń nerwowych zapewniają informacje zwrotne potrzebne dzieciom do zrozumienia, jak używać cudownej muskulatury w stopach do chodzenia i biegania.

Większość butów dla niemowląt i dzieci nie bierze tego pod uwagę, a na podstawie częstotliwości, z jaką rodzice muszą kupować nowe rozmiary butów, prawidłowa funkcja stóp prawdopodobnie nigdy nie jest nawet brana pod uwagę, a okazjonalne upychanie stóp maluchów w zbyt małych lub zbyt dużych butach może zakłócić ten krytyczny rozwój mięśni.

Chcieliśmy dać dzieciom odpowiednie dopasowanie dla wszystkich cykli wzrostu. Wybraliśmy jeden but obejmujący trzy rozmiary, które pozwalają na wzrost o 18 mm. Zainspirowaliśmy się tym, jak kwiat rozwija się z etapu pąka do etapu pełnego rozkwitu. Przejście to odbywa się organicznie każdego dnia. Zastosowaliśmy tę koncepcję do buta – powiedział Mittal.

Zaczęliśmy pracować nad butem, który zgina się zgodnie ze stopami. Kiedy stopy rosną wzdłuz i na boki, ten but rozszerza się odpowiednio i przyjmuje kształt oraz kontury stóp. Dlatego dzieci czują się w nich bardzo komfortowo– dodaje.

Innowacyjne obuwie jest w cenie od Rs 1,800 do Rs 2,600, ($22 – $31) i można je takze zamawiac z zagranicy jest także dostępne również międzynarodowo, pod warunkiem, że międzynarodowi nabywcy mają albo indyjski bank, albo Google Pay, Amazon Pay, lub WhatsApp Pay.

Buty są na rynku od niedawna, ale już wygenerowały 2,1 mln Rs (25 000 USD) przychodu.

 

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: Good News Network

 

One thought on “Marzenie wielu rodziców. Te buty rosną razem z dzieckiem!

Dodaj komentarz