fbpx

Etiopczycy posadzili w jeden dzień ponad 353 mln drzew

W poniedziałek odbyła się w Etiopii akcja sadzenia drzew. Mieszkańcy tego kraju posadzili w ciągu 12 godzin ponad 353 sadzonek. Jak podkreślają władze, jest to rekord na skalę światową. Etiopczycy z całego kraju publikują w mediach społecznościowych zdjęcia z tego wydarzenia.

Jak podaje państwowa agencja Fana Broadcasting Corporate, liczba sadzonek przekroczyła planowane pierwotnie 200 mln i po podliczeniu osiągnęła ponad 353 mln.

“Dziś Etiopia postara się wspólnie pobić światowy rekord dla zielonego dziedzictwa” – napisano w poniedziałek na profilu biura premiera Abiya Ahmeda Alego na Twitterze. Sam szef rządu posadził drzewa w północnej części kraju.

W Etiopii trwa kampania ekologiczna, która ma na celu zasadzenie od maja do października 4 mld drzew. Ministerstwo rolnictwa oświadczyło, że od początku akcji posadzono ich już 2,6 mld.

Według Farm Africa organizacji pozarządowej zaangażowanej w przedsięwzięcie, mniej niż 4 proc. powierzchni kraju jest obecnie zalesione. Pod koniec XIX wieku lasy zajmowały 30 proc. obszaru Etiopii.

Trwająca kampania ma na celu zwalczenie skutków wylesiania kraju, które spowodowane było szybko rosnącą populacją Etiopii, potrzebą większej ilości pól uprawnych, niezrównoważonym użytkowaniem lasów oraz zmianami klimatu.

Do akcji przystąpili nie tylko zwykli obywatele, ale także rozmaite organizacje międzynarodowe oraz przedsiębiorstwa.

Dotychczasowy rekord należał do Indii, gdzie w 2017 roku posadzono 66 mln drzew w ciągu jednego dnia.

Źródło: CNN

Dodaj komentarz