fbpx

Polacy wprowadzają do sklepów środki czystości z żołędzi

Kolejna badania dowodzą, że natura jest w stanie ofiarować nam o wiele więcej, niż się spodziewamy. Oprócz celów spożywczych, rośliny można wykorzystywać do produkcji paliw, kosmetyków, leków czy ubrań. Coraz częściej słyszy się także o przełomowych odkryciach w dziedzinie technologii, motoryzacji oraz chemii, w których wykorzystuje się produkty pochodzenia naturalnego. Każde nowe odkrycie wykorzystujące źródła odnawialne, jest dużym krokiem w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

Firmie Herbi Clean z Korycina udało się przesunąć kolejną granicę. Polski startup wykorzystuje żołędzie do wytwarzania środków czystości. Idea zrodziła się w głowie właściciela Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, który zapewnił dostęp do swoich zasobów. W ten sposób można było rozpocząć eksperymenty nad różnymi gatunkami roślin.

Metodą prób i błędów udało się stworzyć innowacyjne kompozycje. Jak się okazało, żołędzie posiadają właściwości antybakteryjne. Swoje atuty zawdzięczają dużej zawartości tanin, które w przeszłości wykorzystywano już do ochrony przed drobnoustrojami.

Teraz udało się stworzyć z nich naturalne produkty służące do czyszczenia łazienek, kuchni, a także okien i podłóg.

Wkrótce produkty marki Herbi Clean mają pojawić się na półkach w największych polskich sklepów i hurtowni. W przyszłości firma spróbuje swoich sił na rynku międzynarodowym.

Badania związane z kolejnymi roślinami prowadzone są w dalszym ciągu.

Źródło: mamstartup.pl

Dodaj komentarz