fbpx

Film tanecznej pary podbija internet. Małżonkowie tańczą ze sobą już 40 lat

Nellia i Dietmar Ehrentraut to emeryci z Niemiec, którzy udowadniają, że bawić się można w każdym wieku, a młodość to wyłącznie stan ducha. Nagranie z ich tanecznym popisem od wielu lat podbija internet. Kondycji i werwy mógłby pozazdrościć im niejeden dwudziestolatek.

Nellia i Dietmar są małżeństwem już od 40 lat, ale miłość i wzajemne zainteresowanie wciąż są obecne w wieloletniej relacji. Wystarczy popatrzeć na ich taneczny popis – para świetnie się dogaduje na parkiecie, a skomplikowany układ przekonuje, że spędzili godziny na wspólnych próbach. Tu nie ma mowy nawet choćby o drobnej pomyłce.

Taniec stał się ich wspólną pasją już na początku znajomości i co istotne – nie porzucili swojego hobby nawet z upływem lat. Teraz, kiedy mają więcej czasu, jeżdżą po kraju, żeby prowadzić warsztaty taneczne. Biorą również udział w tanecznych turniejach wprowadzając w zachwyt zarówno jurorów jak i resztę młodszych uczestników.

Para tańczy przede wszystkim w stylu lat 40. i 50. Wiele lat temu nauczyli się rock’n’rolla z akrobacją i tańcem turniejowym. Dziś Nellia i Dietmar mieszają ze sobą kilka styli, głównie: rock’n’rolla lat 50., boogie woogie, i jiva. Choć starają się trzymać typowych dla tych styli technik, z powodzeniem włączają do tańca również własne pomysły. Zobaczcie sami!

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: zycie.news

 

Dodaj komentarz