fbpx

W tym roku bocian Rysiek przyleciał sześć dni wcześniej. Podgląda go kamera

Bociany powoli powracają, z czego jeden już wylądował na gnieździe w miejscowości Pasieka koło Żychlina. Według Artura Paula ze Stowarzyszenia “Pomagam Bocianom”, bocian o imieniu Rysiek pojawił się sześć dni wcześniej niż w poprzednim roku. Dzięki zainstalowanej kamerze można go teraz obserwować na żywo.

W niedzielę (12 marca) przyleciał Rysiek – bocian, którego właściciele gniazda nazwali takim imieniem. Po krótkiej chwili odpoczynku ptak zabrał się do porządkowania swojego domu. W ciągu najbliższych dni dołączy do niego drugi bocian.

Artur Paul ze Stowarzyszenia “Pomagam Bocianom” poinformował, że w niedzielę zaobserwował pięć lecących bocianów, jeden z nich wybrał gniazdo w Pasiece.

— Bocian przyleciał dokładnie sześć dni wcześniej, niż było to w ubiegłym roku. W naszym ośrodku mamy 17 bocianów, którymi się zajmujemy, wszystkie na jego widok zareagowały z entuzjazmem — klekotu nie było końca — opowiada Artur Paul.

Ptak po krótkim odpoczynku zabrał się do porządkowania gniazda. Wkrótce do niego dołączy samica, a dzięki zainstalowanej kamerze, będzie można obserwować dalsze losy bocianiej pary na żywo z gniazda.

Ośrodek rehabilitacji bocianów w woj. Łódzkim

W Pasiece pod Żychlinem od ubiegłego roku działa pierwszy w województwie łódzkim ośrodek rehabilitacji bociana białego i czarnego. Obecnie w ośrodku przebywa 17 ptaków, które zostały ranne i nie poradziłyby sobie na wolności.

Dzięki wsparciu fundacji PGE, w tym roku planowana jest rozbudowa ośrodka. Powstanie nowy budynek gospodarczy, który będzie służył do udzielania pierwszej pomocy rannym bocianom. Na terenie już ogrodzonym ośrodka, zostanie wybudowana wiatka, oczka wodne oraz wybieg. – informuje Artur Paul ze Stowarzyszenia “Pomagam Bocianom”.

 

 

One thought on “W tym roku bocian Rysiek przyleciał sześć dni wcześniej. Podgląda go kamera

  • 15 marca 2023 at 12:00
    Permalink

    Polecam obejrzeć sobie czasem taki live z kamery, bardzo relaksujące

    Reply

Dodaj komentarz