fbpx

Jeśli cierpisz na ból kolan, stóp lub bioder, wykonaj te 5 ćwiczeń

Ból kolan dotyka ponad 25% ludzi, mieszkających w USA i jest drugą co do wielkości przyczyną przewlekłego bólu w tym kraju. Miliony ludzi borykają się też na co dzień z objawami innych drobnych obrażeń i permanentnego zmęczenia. Jak podaje The Conservation: „Aktywność fizyczna jest ważna w utrzymaniu dobrego zdrowia i jest przepisywana przez lekarzy w leczeniu szeregu chorób, w tym cukrzycy i chorób układu krążenia. Wiele osób nie stosuje się jednak do tej rady z powodu towarzyszącego im bólu stawów i strachu, że ćwiczenia mogą je uszkodzić.”

Co więcej „Jeśli podejmujesz się ćwiczenia, jako sposobu na leczenie bólu stawów lub bioder, powinieneś spodziewać się niewielkiego, lecz przejściowego wzrostu bólu. Jeśli jednak będziesz ćwiczyć stopniowo i rozsądnie, zostaniesz nagrodzony uśmierzeniem bólu podobnym do niesteroidowego leku przeciwzapalnego, takiego jak ibuprofen albo leku przeciwbólowego tj. paracetamol. W rzeczywistości ulga w bólu po podjęciu ćwiczeń jest na tyle duża, że ​​wiele osób wstrzymuje się od operacji kolana lub biodra.” Poniższe ćwiczenia skutecznie rozwiążą powyższe problemy, złagodzą ból kolan, bioder i stóp oraz poprawią jakość twojego codziennego życia:

 

Chodzenie na palcach

To proste ćwiczenie wzmocni stopy i łydki, stań na palcach i chodź w ten sposób przez okres 15 minut.

Podciąganie pięty

Aby wzmocnić mięśnie kolan i kostek, unieś nogę na krześle, zginając kolano, następnie unoś i opuszczaj piętę drugiej nogi. Wykonaj 15 powtórzeń.

Ćwiczenia na palce

Zwiń palce u stóp, stojąc pionowo i spróbuj chwycić nimi podłogę.

Chodzenie po piłkach

Usiądź na krześle, połóż stopę na piłce tenisowej na podłodze i przesuwaj nią po stopie, tak by wykonać 10 minutowy masaż.

Kręcenie kostką

Unieś stopę nad podłogą i obracaj kostką po 10 razy do wewnątrz i na zewnątrz. Powtórz tą czynność kilka razy.

Aby złagodzić ból bioder i kolan, możesz także spróbować masażu stóp i akupresury. To rozluźni stopy i tym samym całe ciało oraz znacznie zmniejszy odczuwany ból i dyskomfort.

 

Źródło: healthyfoodhouse.com

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz