fbpx

Tygrysica urodziła bliźniaki w brytyjskim zoo. To ogromny sukces! [wideo]

Ukryte kamery uchwyciły niesamowity moment narodzin dwóch niezwykle rzadkich młodych tygrysów. Malutkie bliźniaki przybyły do Chester Zoo w Wielkiej Brytanii 7 stycznia. Rodzicami maluchów są Kasarna i jej partner Dasha.

Narodziny zostały uznane za “ważny krok w kierunku ochrony tych niesamowitych zwierząt”, ponieważ podgatunek tygrysa sumatrzańskiego jest obecnie krytycznie zagrożony.

Pracownicy zoo zainstalowali ukryte kamery w wybiegu tygrysa, aby uchwycić moment narodzin oraz opiekę nad młodymi. Na razie nie wiadomo jakiej płci są noworodki – strażnicy nie chcą tego sprawdzać pod czujnym spojrzeniem Kasarny ;).

Monitorujemy Kasarnę za pomocą naszych kamerach CCTV, chcemy zobaczyć jak radzi sobie z macierzyństwem i swoim pierwszym miotem  – powiedział Dave Hall, kierownik zespołu ds. zwierząt mięsożernych w Chester Zoo. –To prawdziwy przywilej i niesamowicie wyjątkowy widok. Kasarna jest wspaniałą mamą i jest bardzo opiekuńcza dla swoich maluchów, stale je przytula w legowisku i karmi co kilka godzin.

Na wolności jest tylko 350 tygrysów sumatrzańskich, a jedyna ocalała populacja żyje na indonezyjskich wyspach Sunda.

Miejmy nadzieję, że pewnego dnia ta para wniesie istotny wkład w program hodowli zagrożonych gatunków, który obecnie odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu całkowitego wyginięcia tych majestatycznych zwierząt – powiedział Hall.

Przybycie młodych jest przykładem prawdziwego zaangażowania i pracy naukowej naszego zespołu, który zaledwie w zeszłym roku sparował  Kasarnę z samcem tygrysa sumatrzańskiego o imieniu Dash. Zostali dobrani  na podstawie ich genetycznego składu, wiek i charakter, a ta wiadomość jest powodem do prawdziwego świętowania przez światową społeczność ochrony przyrody– podsumował Mike Jordan, dyrektor ds. zwierząt i roślin w zoo.

 

 

 

Zobacz też: 190 % wzrost zagrożonej populacji. Tygrysy nepalskie już bezpieczne!

 

 

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: Good News Network

 

 

Dodaj komentarz