fbpx

Nie wyrzucaj fusów z kawy! Wykorzystaj je na co najmniej 7 sposobów

Nie wyrzucaj fusów z kawy! Możesz je wykorzystać  w domu na różne sposoby. Od eliminowania opuchniętych oczu do czyszczenia garnków i patelni – fusy z kawy czynią prawdziwe cuda.

To jest jak mały rytuał. Robimy filiżankę kawy, pijemy naszą kawę i wyrzucamy torebkę z kawą lub filtr. Jednak następnym razem powinniśmy pominąć ten ostatni krok, ponieważ fusy z kawy mogą być bardzo  przydatne w wielu pracach domowych.

Nieprzyjemne zapachy
Oczywiście, aby mieć świeży oddech, lepiej umyć zęby niż wypić filiżankę kawy. Jednak kawa może zneutralizować niektóre nieprzyjemne zapachy, nawet w ustach. Możesz na przykład ssać ziarno kawy, aby wyeliminować silny zapach czosnku i cebuli. Czy Twoja lodówka ma czasem nieprzyjemny i dziwny zapach? To łatwo rozwiązać, umieszczając w niej miseczkę wypełnioną fusami z kawy.

Poranna opuchlizna oczu 
Bez względu na to, ile filiżanek kawy wypijasz rano, czasami nadal wyglądasz na nieco zaspanego. Istnieje wiele sztuczek, aby pozbyć się ciemnych kręgów pod oczami. Wykorzystanie fusów z kawy jest jednym z nich. Wymieszaj trochę fusów z kawy z wodą lub oliwą z oliwek, a następnie ostrożnie nałóż mieszankę wokół oczu. Kofeina poprawia krążenie krwi, dzięki czemu od razu będziesz wyglądać na bardziej rozbudzoną. Pozostaw maseczkę na około piętnaście minut, a następnie spłucz. To sprawi, że zniknie efekt niewyspania się.

Odstraszanie owadów
Trudno nam uwierzyć, że ktoś nie lubi kawy, ale mrówki i pchły najwyraźniej nie są fanami tego napoju. W każdym razie jest to całkiem przydatne. Możesz odstraszyć owady, używając  fusów z kawy. Aby to zrobić, umieść filiżankę zmielonej kawy w miejscach, gdzie owady mogą łatwo wejść, w pobliżu okien lub drzwi. W lecie fusy z kawy są również cudownym lekarstwem przeciwko komarom. Wykorzystaj je jako rodzaj świecy, zapalając filiżankę wysuszonych fusów. Zachowaj przy tym szczególną ostrożność, aby nie podpalić czegoś jeszcze…

Marynowanie mięsa
Czy wiesz, że możesz nadać lepszy smak mięsu, marynując je z odrobiną mielonej kawy? Dzięki kwasowi zawartemu w fusach z kawy, smak mięsa jest jeszcze mocniejszy.

Czyste garnki i patelnie
Czy przypadkiem nie przypaliłeś czegoś ostatnio na patelni? Nie ma problemu, możesz wyeliminować przypalone resztki jedzenia  z garnków i patelni za pomocą kilku fusów z kawy. Umieść je na dnie patelni i po prostu wyszoruj. I to by było na tyle!

Mycie włosów
Możesz również dokładnie umyć włosy za pomocą  fusów z kawy. W ten sposób Twoje włosy mogą usunąć pozostałości lakieru i suchego szamponu. Pozostawi też włosy miękkie i proste.  Zawsze pamiętaj, aby po umyciu włosów fusami z kawy dokładnie je spłukać.

Odblokowanie zlewu
Wreszcie, fusy z kawy działają cuda, aby odetkać zlew. Umieść fusy z kawy w zlewie, a następnie wlej trochę detergentu i wrzącej wody. Możesz również użyć tej sztuczki w wannie. Nie używaj go jednak zbyt często, aby nie uszkodzić swojego zlewu.

Peeling do ciała

Zmieszaj fusy z kawy z odrobiną oliwy z oliwek i kilkoma kroplami soku z cytryny. Używaj papki jako peeling do ciała pod prysznicem. Po takim zabiegu Twoja skóra będzie gładka i nawilżona.

 

Żródło: msns.com

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

 

Dodaj komentarz