fbpx

Sukces polskiego licealisty. Jako pierwszy w historii zdobył trzy medale na Międzynarodowych Olimpiadach Przedmiotowych

Michał Lipiec, jako pierwszy w historii, zdobył trzy medale na Międzynarodowych Olimpiadach Przedmiotowych: złoty z chemii, srebrny z fizyki i brązowy z matematyki, i dokonał tego w zaledwie trzy tygodnie. Wiadomość o sukcesie młodego naukowca rozniosła się po całej Polsce.

Michał jest uczniem V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie i zdaniem szkoły, jego osiągnięcie jest pierwszym takim przypadkiem w wieloletniej historii ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Zakwalifikowanie się do finału ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej jest już dużym osiągnięciem, a dostanie się do reprezentacji kraju, jest osiągnięciem wybitnym. Michałowi nie tylko udało się dołączyć do reprezentacji Polski na trzech Międzynarodowych Olimpiadach Przedmiotowych, ale także przywieźć z nich trzy medale. Wcześniejsze lata przyniosły mu również medale, dzięki czemu obecnie może pochwalić się sześcioma krążkami.

To jednak nie koniec wyjątkowych dokonań młodego naukowca. Mimo że dopiero wkrótce rozpocznie naukę w klasie maturalnej, Michał już teraz angażuje się w prace badawcze. Bierze udział w różnych projektach, działając pod opieką wykładowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracuje też z Instytutem Nielsa Bohra w Kopenhadze.

Michał Lipiec zasługuje na uznanie nie tylko za swoje osiągnięcia naukowe, ale także za działalność na rzecz edukacji innych. Założył kanał internetowy, na którym tłumaczy tajniki chemii, pomagając innym uczniom w przygotowaniach do olimpiad naukowych. Równolegle do swojej działalności naukowej, młody naukowiec jest aktywny fizycznie, biorąc udział w intensywnych treningach sportowych. W tym roku brał udział m.in. w półmaratonie i Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim.

Dodaj komentarz