fbpx

W ukrytym skarbcu zamku w Langberg archeolodzy odkryli 500-letnią średniowieczną bieliznę! [FOTO]

Mary Phelps Jacob to wielkie nazwisko w historii damskiej odzieży. Jest uznawana za wynalazcę nowoczesnego biustonosza, głównie dlatego, że była ona pierwszym odbiorcą tego patentu jeszcze w roku 1914. Wcześniej jedyną opcją dla kobiet były gorsety – cóż, przynajmniej tak myślano do tej pory.

Niedawne odkrycie w starożytnym zamku w Austrii dowiodło, że staniki nie są wynalazkiem z ery “new age”. W rzeczywistości znalezione biustonosze, ukryte w skarbcu zamku Langberg, pochodzą sprzed ponad 500 lat!! Czyli z tego samego okresu, w którym Leonardo Da Vinci wciąż jeszcze chodził po Ziemi. Odkrycie ujawniło również, że bielizna istnieje znacznie dłużej niż wcześniej sądzono, i to, że w owych czasach była całkiem „seksowna”. Ten staromodne biustonosze ozdobione zostały koronką, co dowodzi, że Victoria (“Victoria’s Secret”) miała swoje tajemnice już pół tysiąca lat temu.

Groźnie prezentujący się zamek Langberg w Tyrolu Wschodnim w Austrii, jest miejscem, w którym niedawno dokonano tego “pikantnego” odkrycia. Właśnie tam, w ukrytym skarbcu znaleziono ponad 500-letni biustonosz. Mimo że nie był on w najlepszym stanie, można zauważyć, że bardzo przypomina wzory nowoczesnych biustonoszy. Ten skomplikowany w strukturze element bielizny jest daleki od prostoty, w rzeczywistości jest bogato zdobiony, pewnie po to by dodać trochę seksapilu.

Majtki przyszły w zestawie z biustonoszem, a części zdobione koronką są wyraźnie podkreślone. Znalezisko wydaje się poprzednikiem popularnej marki “Victoria’s Secret”. W zamku znaleziono też inne ogromne majtki, ale jeszcze nie potwierdzono, czy były noszone przez kobiety czy mężczyzn. Znaleziska składające się z czterech lnianych biustonoszy odmieniły historię. Wcześniej powszechnie przyjęto, że staniki pojawiły się zaledwie sto lat temu.

 

Źródło: Bored Panda

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz