fbpx

Niewidomy 6-latek sam nauczył się grać na fortepianie. Teraz gra i śpiewa Bohemian Rhapsody zespołu Queen

Gdyby Stevie Wonder obejrzał wykonanie tego 6 letniego chłopca, pewnie powróciłby pamięcią do własnego dzieciństwa. Avett Ray Maness sam nauczył się grać na fortepianie, a przygodę z tym instrumentem zaczął już w wieku 11 miesięcy. Młodzieniec z Dayton w stanie Ohio, stał się kimś w rodzaju Internetowej gwiazdy krótko po tym, jak jego mama zaczęła umieszczać na Youtube dokumentację jego występów na pianinie.

Bardziej imponujące od samodzielnej nauki gry na fortepianie jest chyba tylko fakt, że Avett zrobił to będąc częściowo niewidomym. Urodzony z fibroplazją nerwu wzrokowego, Avett Ray jest całkowicie ślepy na jedno oko i ma ograniczoną zdolność widzenia w drugim. Ktoś kto jest znacznie niedowidzący chodzi zwykle z laską i czyta alfabet Braille’a. Brak widoczności nie powstrzymał go jednak od znalezienia sposobu na korzystanie z 88 klawiszy.

Oprócz gromadzenia tysięcy subskrybentów na YouTube, Avett Ray miał już okazję występować na scenie dla setek osób. Ostatnio chłopiec polubił granie i śpiewanie utworów swoich dwóch ulubionych zespołów: Queen i The Turtles.

Jego matka, Sara Moore, mówi, że ma wielką nadzieję, że talent jej syna pomoże podnieść świadomość i zachęcić ludzi do zwiększenia dostępności zasobów dla osób niedowidzących. „Muzyka wypełnia jego ciało”, powiedziała Moore w CBS News. „Naprawdę ćwiczy teraz występy. Odkąd odnalazł w sobie ten talent, ludzie ciągle proszą go o jakiś występ.”

 

Źródło: goodnewsnetwork

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz