fbpx

Kobieta została sparaliżowana po wypadku na pływalni, podczas swojego ślubu, postanowiła pójść na własnych nogach do ołtarza

Panna młoda zmierzająca w stronę ołtarza to najbardziej wzruszająca część ceremonii ślubnej.

To był zdecydowanie najbardziej emocjonalny spacer również w tym przypadku, ale z bardziej wyjątkowego powodu. 25 letnia Jaquie Goncher, która od 17 lat jest sparaliżowana od szyi w dół, zaskoczyła swoich gości weselnych wstając z wózka podczas jej ślubnego spaceru.

Dziewczyna doznała urazu rdzenia kręgowego w wypadku na pływalni, a lekarze twierdzili, że Jaquie prawdopodobnie nigdy nie będzie chodzić. Dziewczyna pokonała jednak przeciwności losu i zaledwie sześć miesięcy później była w stanie samodzielnie się podnieść. Mimo początkowych sukcesów, w ciągu kolejnych ośmiu lat poruszała się tylko na wózku inwalidzkim.

1

Pierwsze lata terapii były bardzo trudne, Jacquie była sportowcem całe życie, teraz nie mogła wykonać najprostszych ćwiczeń.

„Gdy pierwszy raz zdecydowałam się pójść na siłownię spróbowałam wsiąść na rower stacjonarny. Moje nogi nie były jednak w stanie poruszyć pedałów”

„Byłam załamana, położyłam głowę na maszynie i po prostu zaczęłam płakać.” Zajęło jej sporo czasu, aby znaleźć w sobie siłę i motywację, aby wrócić na siłownię.

5

„W dniu ślubu, każdy patrzy na ciebie, więc chcesz poczuć się najpiękniejszą. Wózek inwalidzki, nie jest tym z czym chcesz być skojarzona”

23

Gdy Jacquie pojawiła się na ceremonii z mamą i dziadkiem, nikt nie był zaskoczony, widząc ją na wózku inwalidzkim, ale wszyscy goście stali oszołomieni, kiedy wstała i zaczęła iść w stronę ołtarza… 8 lat po feralnym wypadku!

11

Pan Młody, Andy Goncher, nie mógł powstrzymać łez.

10

Prawie każdy płakał, to był bardzo emocjonalny moment.

24

Zaledwie rok temu Jacquie nie mogła być na nogach więcej niż 30 minut, z powodu swojego niskiego ciśnienia krwi. Teraz była w stanie wytrzymać przez całe 45 min ceremonii ślubnej oraz przeważającą część 5 godzinnego przyjęcia.

27

21

Ich pierwszy taniec, był naprawdę pierwszy, ponieważ nigdy wcześniej nie tańczyli razem.

25

26

Jacquie dosłownie polegała na mężu podczas całego ślubu: „Był moim oparciem, trzymałam się go cały czas”, mówi zauroczona.

28

Mama panny młodej zatrudniła profesjonalnego artystę Kuhn’a aby namalował całą scenę akwarelą.

16

22

20

Jacquie wyglądała promiennie w rumieńcach na twarzy i zielonych włosach.

17

„To było niezwykle emocjonalne przeżycie. Czasami nie zdaję sobie sprawy, jak cudowne jest to, że chodzę „

18

Jacquie zamierza kontynuować ciężką pracę, aby mogła żyć bez wózka, tak jak przed wypadkiem…

19

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz