fbpx

900 worków z piaskiem na godzinę. Polski wynalazek Trrio pomaga przy powodziach

Podczas powodzi worki z piaskiem są powszechnie używane do ochrony budynków. Chociaż są skuteczne, ich napełnianie zabiera dużo czasu. Polski wynalazek — ładowarka Trrio — umożliwia szybkie wypełnianie worków piaskiem. Sprawdziła się ona podczas największych powodzi ostatnich lat.

Mimo że wynalazcy z całego świata tworzą różne rozwiązania pomagające w walce z powodziami, takie jak pneumatyczny rękaw Tubewall szwedzkiej firmy NOAQ, to podstawową metodą zabezpieczania budynków i wzmacniania wałów przeciwpowodziowych nadal pozostają worki z piaskiem.

Dlatego po doświadczeniach z wielkiej powodzi, która spustoszyła Polskę w 1997 roku, polski wynalazca i konstruktor z Sopotu, Lech Michalczewski, stworzył kilka urządzeń wspomagających pracę osób napełniających worki piaskiem. Dzięki prostym ładowarkom nieprzeszkoleni ludzie mogą szybko przygotować dużą ilość worków.

Ładowacz worków przeciwpowodziowych Trrio

Jak informowała Wirtualna Polska, opisując konstrukcję wspierającą powodzian: “Maszyna o nazwie Trrio napełnia jeden worek w pięć sekund. A w ciągu godziny potrafi ułożyć wał długości 100 metrów i wysokości pół metra. Taką zaporę mogłoby ułożyć czterech ludzi w 12 godzin”.

Wydajność tego prostego sprzętu jest imponująca — najprostsza, ręczna ładowarka Handy 110 pozwala jednej osobie napełnić nawet 200 worków w godzinę. Bardziej zaawansowane urządzenia, jak elektryczna ładowarka Trrio 107, umożliwiają napełnienie nawet 900 worków z piaskiem w ciągu godziny. Do każdego z nich trafia odmierzone, za każdym razem jednakowe 20 kg piasku.

Projektant ładowarek zaprojektował je tak, aby były nie tylko proste w obsłudze, ale także łatwe w montażu i transporcie. Nawet największe modele można po złożeniu przewozić niewielkim samochodem osobowym.

Dodaj komentarz