fbpx

Sukces 26-letniej Polki. Została przyjęta do NASA

Młoda Polka, Julia Stankiewicz, osiągnęła niesamowity sukces, zostając przyjęta do NASA. Pani Julia ma dopiero 26-lat, więc tym bardziej jest czego gratulować!

Julia opanowała biegle znajomość języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego oraz pracowała wcześniej dla gigantów takich jak Europejska Agencja Kosmiczna i Rolls-Royce Motors. Studiowała na renomowanych uczelniach, w tym na Sorbonie w Paryżu, International Space University oraz na University of Manchester, a także uczestniczyła w szkole organizowanej przez Airbus. Zna kilka języków programowania i jest stypendystką *Fundacji Rafała Brzoski.

*Fundacja została powołana, aby wspierać młodych utalentowanych ludzi na drodze ich dalszego rozwoju. Swoją misję Fundacja realizuje prowadząc programy edukacyjne i rozwojowe. Pierwszym z nich jest Fundusz Stypendialny

Jako członek zespołu projektującego satelitę MOVE-III, który mierzy submilimetrowe cząstki asteroid i kosmicznych śmieci, odniosła sukces na arenie międzynarodowej. Przekonajcie się, jak z pasją do nauki, mechaniki i majsterkowania oraz nieugiętym dążeniem do samorozwoju Julia Stankiewicz osiągnęła swoje cele i jakie rady ma dla młodych Polaków marzących o podobnej karierze.

Dla takich osób Maciej Kawecki, pasjonat technologii, promujący młodych zdolnych Polaków, założył konto na YouTube „This Is IT!”.  Gratulacje dla Julii za jej osiągnięcia!

A klikając TUTAJ przeczytasz wywiad z Julią.
Źródło: Maciej Kawecki na FB
Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

2 thoughts on “Sukces 26-letniej Polki. Została przyjęta do NASA

Dodaj komentarz