fbpx

Sara z Przemyśla wywalczyła w Holandii dwa złote medale. Gratulujemy!!!

16-letnia Sara wzięła udział w World Para Dance Sport w Amsterdamie, Holandia. Są to zawody o długiej tradycji, na które przybywają najlepsi tancerze na wózkach z różnych zakątków świata.

— Do Polski i mojego miasta Przemyśla wracam z dwoma złotymi medalami — relacjonuje z Holandii Sara Staszyszyn.

Sara była jedyną reprezentantką Polski podczas Mistrzostw Świata w Tańcu na Wózkach — World Para Dance Sport World Cup 2023, które odbyły się w Holandii.

W pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal w kategorii Single Women Class 1, a w drugim dniu triumfowała w kategorii Dutch Open Single Woman Hoofd.

— Z całego serca dziękuję sponsorom Zamek Dubiecko oraz Krzysztofowi i Eweliniedoaje mi otuchy, trenerowi Rafałowi Zakielarzowi, bez którego nie mogłabym rozwijać swojej pasji — opowiada Sara.

Taniec od zawsze był marzeniem Sary. Swoją pasję może realizować dzięki determinacji swojej mamy

Dziewczyna zdobyła już wiele nagród w prestiżowych konkursach tanecznych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W listopadzie ubiegłego roku zajęła trzecie miejsce podczas mistrzostw tanecznych Open Dance Spectacular 2022 na Malcie, w kategorii Single Lady Conventional Class 1 oraz trzecie miejsce w kategorii Showdance Championships Class 1, a w konkurencji grupowej zdobyła pierwsze miejsce.

16-letnia Sara, poruszająca się na wózku inwalidzkim, tańczy od kilku lat. Trenuje w szkole tańca Golden Dance w Przemyślu. W konkurencjach indywidualnych oraz z pełnosprawnym partnerem odniosła już wiele sukcesów.

Chociaż z czasem udało się zdobyć sponsorów, to fakt, że Sara w ogóle tańczy, w dużej mierze jest zasługą determinacji jej mamy, pani Beaty.