fbpx

Chłopiec z Peru odrabiał lekcje na ulicy, biznesmen zbuduje mu dom

W peruwiańskim Moche monitoring zarejestrował chłopca, który odrabiał lekcję w świetle ulicznej latarni, ponieważ w jego domu nie było prądu. Nagranie rozeszło się po sieci, zwracając uwagę między innymi bahrańskiego biznesmena, który postanowił wybudować chłopcu nowy dom.

Kamery przemysłowe zarejestrowały całe zdarzenie w marcu 2019. Na nagraniu widać chłopca, który  odrabia lekcje na ulicy, korzystając ze światła latarni. Okazało się, że dzieckiem ujętym na zdjęciach jest 12-letni Victor Angulo. Chłopiec pochodzi z biednej rodziny, której nie stać na przyłączenie prądu do domu. Victora nie zniechęca jednak brak elektryczności, ponieważ wie, że wykształcenie może być dla niego przepustką do lepszego życia.

 

Krążące po internecie nagranie obejrzał Yaqoob Mubarak, biznesmen z Bahrajnu. Historia zdeterminowanego ucznia poruszyła mężczyznę do tego stopnia, że postanowił odnaleźć chłopca oraz jego rodzinę. Kiedy biznesmen przyleciał do Peru aby się z nimi spotkać, obiecał że zbuduje im nowy dom.

W ostatni weekend Mubarak po raz kolejny zjawił się w Moche, aby rozpocząć prace nad domem dla Victora. Mubarak obiecał również rodzinie Angulo pieniądze na założenie własnego biznesu. Na tym jednak nie koniec. Biznesmen kupił piętnaście komputerów dla miejscowej szkoły, a także ofiarował niepełnosprawnemu przyjacielowi Victora nowy wózek inwalidzki.

Chcę ci podziękować za wszystko, co dla nas robisz. Jesteśmy ci bardzo wdzięczni – dziękował biznesmenowi sam Victor.

Władze Moche również nie pozostały dłużne. Mubarak otrzymał klucze do miasta oraz okolicznościowe medale. Jeszcze w tym roku chłopiec wraz z matką ma odwiedzić swego darczyńcę w Bahrajnie.

Źródło: SkyNews, dailymail.co.uk

Dodaj komentarz