fbpx

Spędził długie godziny z psem w basenie – paraliż ustąpił

 

Pewien mężczyzna nagrał wzruszające wideo, na którym możemy obserwować, jak otacza niezwykłą opieką swojego psa rasy husky. Czworonóg doznał częściowego paraliżu i z tego powodu bardzo cierpiał. Mężczyzna wykorzystał do terapii basen. Po długich godzinach spędzonych w wodzie pies odzyskał władzę w tylnych łapach. Wideo zostało zamieszczone w sieci w 2012 roku, ale dopiero teraz zostało dostrzeżone przez internautów i zyskało ogromny rozgłos.

– To jest mój pies Kane. Kilka dni temu, jego tylne łapy odmówiły posłuszeństwa. Jest bardzo stary – zbyt stary na operację. Bardzo cierpi – mówi na nagranym wideo właściciel czworonoga.

– Odkryliśmy, że pływanie z nim to jedyny sposób, żeby mu ulżyć. W wodzie Kane przebywa w zerowej grawitacji, a więc praktycznie nie ma ciśnienia, które w normalnych warunkach powoduje ból. Czuję ogromną ulgę, wiedząc, że podczas wspólnych kąpieli, Kane nie odczuwa bólu – dodaje mężczyzna.

– Kilka dni po rozpoczęci terapii, Kane znów stanął na nogi. W większości stawiał kroki z mała pomocą, ale zdarzały się też momenty, kiedy chodził samodzielnie – mówi.

– Nie jesteśmy pewni, jak długo Kane będzie jeszcze z nami, ale dopóki nas nie opuści, będę się upewniał, że jego komfort życia jest możliwie najwyższy. Każdego dnia Kane upewnia mnie, że całkowicie na to zasługuje – skończył właściciel psa.

Niestety nie wiadomo, jakie były dalsze losy czworonoga i jego pana, po opublikowaniu nagrania.

Dodaj komentarz