fbpx

UE będzie rozdawać darmowe bilety na podróż pociągiem po całej Europie

Komisja Europejska wymyśliła nietypowy sposób na uczczenie 30-lecia programu Erasmus . Planuje ona zafundować bilety na podróż koleją do dowolnego europejskiego kraju.

Dzięki projektowi w przyszłym roku 20 tys. młodych obywateli UE dostanie na 18 urodziny bilet upoważniający do darmowych podróży koleją. Wśród nich mają być też Polacy. W 2020 taki prezent ma dostać każdy młody dorosły.

Posiadacze darmowego biletu Interrail, będą mogli odbyć dowolną liczbę podróży kolejami po ponad 30 europejskich krajach. Jedynym ograniczeniem ma być czas obowiązywania biletu i to, że będzie upoważniał do przejazdów wyłącznie w II klasie.

Pozostałe szczegóły programu jeszcze nie są znane. Wiadomo już jednak, że Komisja Europejska chce, by w 2020 roku taki bilet stał się standardowym prezentem dla każdego obywatela Unii Europejskiej, który będzie wchodził w dorosłość.

Darmowy bilet ma ułatwić młodzieży poznawanie innych kultur i zdobywać nowe doświadczenia. Biorąc pod uwagę, że najtańsza opcja podobnego biletu w wersji promocyjnej, to koszt 296 euro za nieograniczoną liczbę przejazdów po Europie w ciągu 15 dni, jest to wyjątkowo atrakcyjny prezent.

Źródło: europa.eu, Fly4free, materiały prasowe

Dodaj komentarz