fbpx

Australijski kalendarz strażacki na rok 2020 rozpala od środka – nowe wydanie, a w nim jeszcze słodsze zwierzęta i jeszcze lepsze ” męskie kaloryfery”

Niedawno opublikowano nowe wydanie Australijskiego Kalendarza Strażackiego na rok 2020, jeszcze bardziej wypełnionego wysportowanymi mężczyznami i przeuroczymi zwierzątkami, niż kiedykolwiek przedtem.

Obecnie możemy kupić przez internet sześć niepowtarzalnych wersji tego słynnego kalendarza za 20 dolarów. Tegoroczne wydanie po raz pierwszy zawiera również zdjęcia strażaków spoza Australii – w sesji zdjęciowej wzięli także udział pracownicy służb ratunkowych z Niemiec i Francji.

Cały dochód ze sprzedaży Kalendarza zostanie przekazany fundacjom wspierających odratowane, miejscowe zwierzaki, a także te biorące udział w specjalnych terapiach.

australijski kalendarz

australijski kalendarz

 

 

australijski kalendarz

 

australijski kalendarz

 

australijski kalendarz

 

 

Pierwsza edycja Australijskiego Kalendarza Strażackiego została wydana już w 1993 roku. Od tamtej pory zdołano zebrać ponad 3 miliony dolarów (ponad 11 milionów PLN) na cele charytatywne w Australii, w tym dla Fundacji Szpitala Dziecięcego.

Jak twierdzi dyrektor projektu David Rogers, fundusze pozyskane ze sprzedaży tegorocznego wydania Kalendarza zostaną przeznaczone na mniej znane, miejscowe fundacje.

“Uznaliśmy, że powinniśmy pomóc także tym mniej znanym fundacjom, o których nigdy się nie mówi” – powiedział Rogers w wywiadzie z FEMAIL. – “Te organizacje pracują niestrudzenie dla swojej miejscowej społeczności, odmieniając ludzkie życia.”

 

Jedną z niewielkich fundacji, które wesprze tegoroczna edycja Kalendarza, to m.in. Healing Hooves, organizacja mająca na celu pomoc dzieciom z autyzmem i zespołem Aspergera poprzez terapię z końmi. Ta fundacja pomaga także weteranom cierpiącym z powodu stresu pourazowego oraz pacjentom z Alzheimerem i demencją.

Wsparcie otrzyma również fundacja Currumbin Wildlife Hospital, która już od ponad 70 lat opiekuje się rannymi australijskimi zwierzętami i pomaga im wrócić do zdrowia.

Inne fundacje to BackTrack, która pomaga australijskiej młodzieży skierować swoje życie na właściwe tory, oraz Down Syndrome South Australia, która przekazuje osobom z zaburzeniami uczenia się wiedzę niezbędną do samodzielnego życia.

W 2017 roku Australijski Kalendarz dotarł prawie do 3 miliardów ludzi dzięki mediom społecznościowym, przez co ochrzczono go “najbardziej uwielbianym kalendarzem na świecie”.

Oficjalna strona tego projektu na Facebooku liczy już ponad 283 tysięcy obserwatorów.

W następnym roku Kalendarz wyda pierwszą wersję, w której udział wezmą służby ratownicze z całego świata, tworząc pierwszy na świecie Międzynarodowy Kalendarz Strażacki.

 

Źródło: dailymail.co.uk

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

 

Dodaj komentarz