fbpx

Cenne znalezisko w ogrodzie. Pierścionek zaręczynowy na…marchewce!

Pewnego wieczoru Colleen Daly przygotowywała kolację. Postanowiła zrobić sałatkę, dlatego wybrała się do swojego ogródka za domem. Wraz z mężem mieszkają w gospodarstwie, które było rodzinną własnością już od ponad 100 lat, a mąż Colleen w nim dorastał. Ten ogród zapewniał pożywienie jemu i jego rodzinie przez większość jego życia. Jako dziecko zwykł jadać sałatkę, którą przygotowywała jego mama przy użyciu warzyw z domowego ogródka.

Wracając z naręczem warzyw na sałatkę, Colleen zauważyła dziwną marchewkę. Miała na sobie złoty pierścionek! Kobieta pokazała znalezisko swojemu mężowi, który od razu je rozpoznał i domyślił się, do kogo należało.

Rodzinne tajemnice

Pewnego dnia w 2004 roku, jego mama Mary Grams zgubiła swój pierścionek zaręczynowy podczas pielenia w ogródku. Nigdy jednak nie powiedziała nikomu o tym, co się stało, z wyjątkiem swojego syna. Nie dowiedział się o tym nawet jej mąż. Mary nosiła ów pierścionek od 1951 roku, i wiedziała, że Norman bardzo przejąłby się jego zniknięciem. Dlatego po prostu kupiła bardzo podobny, tylko odrobinę mniejszy, i żyła dalej, jak gdyby nic się nie wydarzyło. Jeśli Norman zauważył zmianę, nie dał po sobie znać. – “Być może głupio zrobiłam, ale nie chciałam nikogo denerwować” – powiedziała.

Przez następne trzynaście lat sporo się pozmieniało, Mary i Norman przeprowadzili się do nowego domu w Camrose, a ich syn wraz ze swoją żoną zamieszkali w rodzinnej posiadłości, podtrzymując tradycje. Dbanie o ten wielki, piękny ogród było jedną z nich. Jednak pewnego dnia ów ogródek wydał niecodzienny plon – coś dla duszy i najcenniejszych wspomnień. Ukochany pierścionek Mary.

Rodzinne skarby

Minęło już 6 lat od śmierci Normana, który odszedł wkrótce po 60. rocznicy ślubu. Mary mówi jednak, że gdyby mogła, powiedziałaby mu o tym znalezisku. Najwyraźniej jej mąż miał zdrowe poczucie humoru, i według niej uznałby tę sytuację za zabawną.

Teraz jednak, kiedy już odzyskała swój pierścionek, Mary nie zamierza ryzykować, dlatego za każdym razem, gdy wykonuje jakieś prace na zewnątrz, zdejmuje go z palca i zostawia w bezpiecznym miejscu. Ten pierścień przywołuje wspaniałe wspomnienia, dlatego kobieta nie zamierza pozwolić mu się znowu zgubić. Zdaje się również, że ta historia potwierdza pewne stare przysłowie o tym, że to, co jest ci przeznaczone, tak naprawdę nigdy cię nie opuści. Zawsze będzie gdzieś w pobliżu, gotowe, by pewnego dnia do ciebie powrócić. Choć szczerość jest najlepszą strategią, to małe kłamstewko sprawiło, że ta historia jest jeszcze bardziej urocza.

Źródło: healthy-holistic-living.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz