fbpx

„Być może dla kogoś to nic. Dla mnie to wszystko”. Wzruszający wpis polskiej youtuberki

Kanał polskiej youtuberki  wciąż bije rekordy popularności. Iwona Blecharczyk, słynna dziewczyna „od tirów” z Podkarpacia podjęła się nowego wyzwania – przywiozła ze Szwajcarii wagoniki kolejki gondolowej, która wkrótce powstanie w Solinie.

Jej krótkie nagrania na kanale YouTube – Trucking Girl mają tysiące, a czasami setki tysięcy wyświetleń. Twórczyni vloga, Iwona Blecharczyk przygodę z prowadzeniem tirów rozpoczęła ponad 10 lat temu. Jak sama wspomina, nie miała wówczas nic prócz marzeń. „Jak to przeważnie w życiu bywa, tamta dziewczyna musiała zjeździć kawał świata, odwiedzić słynne miejsca, które zawsze chciała odwiedzić, by zrozumieć, że jej rodzinne strony są tak samo piękne. I mają coś jeszcze; wspomnienia” – napisała w poście na Facebooku.

Zerknij do tekstu o Iwonie na naszym portalu: Od 10 lat jeździ tirem po świecie. Polka ambasadorką Volvo

Sentymentalny wpis nie pojawił się jednak bez powodu. Iwona Blecharczyk podjęła się logistycznego wyzwania – przywiozła ze Szwajcarii wagony kolejki gondolowej, która wkrótce powstanie w Solinie. Turystyczna miejscowość jest bliska sercu vlogerki – w końcu na Podkarpaciu Iwona spędziła pierwsze lata swojego życia.

Przywiozłam wagoniki ze Szwajcarii na kolejkę linową PKL Solina. Już tego lata, właśnie te wagoniki otworzą się przed Wami, by zabrać w niezwykłą podróż pełną atrakcji, ciekawostek naukowych i historycznych o Jeziorze Solińskim – poinformowała fanów na Facebooku.

polskiej youtuberki 

Turystyczna wieża widokowa w Solinie będzie mieć aż 53 m wysokości, a największa atrakcja – kolej gondolowa – zostanie uruchomiona latem 2022 r. Do tej pory postawiono budynki stacji oraz pięć podpór kolejki. Ośmioosobowe wagoniki gondoli będą poruszać się po linach rozpiętych na 1,5-kilometrowej trasie z widokiem na Jezioro Solińskie. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ponad 100 mln zł.

Kiedyś zabiorę swoje dzieci na przejażdżkę i opowiem im jak lata temu mamusia przywiozła ten wagonik swoją pierwszą ciężarówką. Być może dla kogoś to nic. Dla mnie to wszystko – dodała Iwona Blecharczyk.

 

Przeczytaj też: Solina wzbogaci się o 3 nowe atrakcje. Na tę jedną turyści czekają od dawna! 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: nowiny24.pl

 

 

Dodaj komentarz