fbpx

Solina wzbogaci się o 3 nowe atrakcje. Na tę jedną turyści czekają od dawna!

Solina, malownicza miejscowość nad Jeziorem Solińskim położona w województwie podkarpackim, niedługo będzie mieć trzy nowe atrakcje turystyczne. Jedną z nich będzie kolejka gondolowa, z której turyści będą podziwiać bieszczadzką panoramę

Nad Zalewem Solińskim trwa aktualnie budowa trzech nowych atrakcji turystycznych: kolejki gondolowej nad zaporą, nowej wieży widokowej o wysokości 50 m oraz parku tematycznego, pełnego historycznej wiedzy i legend z regionu. Największą inwestycją jest kolejka gondolowa, która będzie zaczynała się na stacji Plasza, położonej przy deptaku. Wagony kolejki będą pokonywać trasę o długości 1600 m – Góra Jawor będzie jej metą. Według informacji prasowej podanej przez Polskie Koleje Linowe kolejka wciąż jest jeszcze w fazie budowy, ale dwa budynki stacji i wszystkie podpory kolei widokowej są już gotowe. Najwyższa z podpór ma 75 m – turyści będą mogli podziwiać całą panoramę Bieszczad niczym z lotu ptaka.

Po podróży kolejką turyści będą mogli zażyć trochę ruchu i wejść na 50 -metrową wieżę widokową, znajdującą się w niewielkiej odległości od stacji końcowej. Z jej górnego tarasu będzie widoczne Jezioro Solińskie i panorama Bieszczad. Na koniec wycieczki turyści będą mogli przejść się po parku tematycznym, gdzie będą na nich czekały legendy i historia bieszczadzkiego regionu.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: nowiny24.pl

 

One thought on “Solina wzbogaci się o 3 nowe atrakcje. Na tę jedną turyści czekają od dawna!

Dodaj komentarz