fbpx

Włoska firma opracowała drukarkę 3D do produkcji mieszkań dla bezdomnych

1

Włoska firma WASP twierdzi, że opracowała szybki i tani sposób, dzięki któremu bezdomni będą mogli otrzymać dach nad głową. Powstała specjalna drukarka 3D, drukująca domy z materiałów naturalnych, takich jak błoto czy glina.

Wydrukowane w ten sposób “mieszkanie” może nie wyglądać atrakcyjnie z punktu widzenia osób, które posiadają normalne domy. Jednak twórcy tego rozwiązania uważają, że bezdomni oraz osoby żyjące w budynkach o bardzo niskim standardzie mogą na tym skorzystać. Dlatego firma WASP chce w ten sposób pomagać ludziom potrzebującym i to na całym świecie.

Specjalna drukarka 3D potrafi tworzyć domy o wysokości nawet 3 metrów. Budowla po wydrukowaniu będzie wyglądać jak miniaturowy model, zaprezentowany na powyższym zdjęciu. Metoda ta posiada swoje zalety – dom powstaje w krótkim czasie, jest bardzo wytrzymały i nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów.

Firma WASP planuje zbudować pierwszy taki dom w przyszłym roku. Na początek prawdopodobnie będzie to na Sardynii w ramach testów, ze względu na bliską lokalizację, a z czasem być może obrane zostaną inne miejsca na świecie.

Źródło: wasproject.it

Dodaj komentarz