fbpx

Światowy sukces 15-letniej legniczanki

Sara Dragan, uczennica legnickiej Szkoły Muzycznej i jednocześnie elitarnej klasy w Akademii Zakhara Brona w Szwajcarii, osiągnęła sukces, jakiego dotąd nie osiągnął żaden Polak. Mowa o wygranej w prestiżowym, międzynarodowym konkursie New York International Artists Association w Stanach Zjednoczonych.

Sara urodziła się w 1999 roku w Legnicy. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat pod kierunkiem swojego taty, Konrada Dragana.Jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Legnicy. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, gdzie umiejętności swoje doskonaliła pod kierunkiem  prof. Jadwigi Kaliszewskiej oraz prof. Bartosza Bryły.

4be1c71f89862 g1

Mimo młodego wieku już 33 razy grała jako solistka z orkiestrami i zespołami kameralnymi, m.in. BVG Orchester Berlin, z orkiestrą konkursową International Russian Rotary Children Music Competition w Moskwie, Filharmonią Wrocławską, Filharmonią Sudecką, Orkiestrą Akademii Sztuki w Szczecinie, Legnicką Orkiestrą Symfoniczną,, Orkiestrą Letnich Warsztatów Muzycznych w Jedlinie Zdroju oraz Rank Quartet. Zadebiutowała grając z orkiestrą Obertasa Henryka Wieniawskiego w wieku 7,5 lat, na zakończenie pierwszej klasy.

Sara prowadzi też czynną działalność charytatywną. Wielokrotnie grała na balach charytatywnych na rzecz stypendiów dla laureatów Konkursów Skrzypcowych „Młody Paganini”, na rzecz promocji utalentowanych dzieci w Hof w Niemczech, grała na aukcjach charytatywnych na rzecz dzieci z zespołem Downa.

ARVE Error: Need Provider and ID to build iframe src.

Serdecznie gratulujemy!!

Dodaj komentarz