fbpx

Inwestorzy z WallStreetBets adoptowali ok. 3500 goryli

Inwestorzy zrzeszeni w redditowej grupie WallStreetBets (WSB) adoptowali ok. 3500 goryli, wpłacając środki na ich utrzymanie. To użytkownicy odpowiedzialni m.in. za giełdowy rollercoaster przy okazji notowań spółki GameStop. W efekcie ich działań wielcy zaczęli tracić miliardy dolarów, a drobni zarabiać miliony.

Oni naprawdę zmieniają świat na lepsze – powiedziała dr Tara Stoinski, prezes Dian Fossey Gorilla Fund International, organizacji na rzecz ochrony zagrożonych goryli górskich.

Można śmiało powiedzieć, że społeczność inwestorów z forum Reddit, to nie grupa, po której byśmy się tego spodziewali, ale zdecydowanie zaskoczyli nas swoją decyzją. I to pozytywnie – dodała.

Choć powody decyzji WSB nie są do końca znane, podejrzewa się, że pomysł ma związek z powiedzeniem, którym posługują się użytkownicy forum. „Apes Together Strong” czyli „małpy razem silne” to motto pochodzące z filmu „Planeta Małp”. Powtarza się ono w wielu postach. Członkowie używają często emotikonów goryli w swoich wiadomościach.

Adopcja goryli rozpoczęła się, kiedy członek społeczności WSB napisał, że przesłał darowiznę na fundusz Dian Fossey. Post cieszył się dużą popularnością, a pozostali użytkownicy poszli w jego ślady.

WallStreetBets to grupa odpowiedzialna za giełdowe szaleństwo, które rozpoczęło się 22 stycznia, kiedy cena akcji GameStop w trakcie jednej sesji wzrosła o 51 proc. Apogeum nastąpiło 27 i 28 stycznia, kiedy najpierw notowania rosły o 134 proc., by następnego dnia ustanowić historyczny rekord na poziomie 483 dolarów.

 

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz